Löfflerov dom na Kmeťovej je na predaj
Mimoriadne diskutovanou a citlivou témou stredajšieho zasadnutia miestneho zastupiteľstva bolo odsúhlasenie zámeru na predaj domu Vojtecha Löfflera, ktorý je na Kmeťovej 34. Mestská časť si od tohto kroku sľubuje zlepšenie finančnej situácie, keďže podľa znalca je hodnota vily 534-tisíc eur.
Časť poslancov bola za, druhá zase proti. ,,Na opravu domu treba veľa peňazí, ktoré nemáme. Ak sa nájde záujemca, ktorý po odkúpení zachová kultúrno-výchovnú činnosť, tak by sme mali zaujať k predaju kladný postoj,“ odôvodnil zámer starosta Starého mesta Ľubomír Grega (nezávislý).
„Ja som zásadne proti predaju kvôli tomu, že pán Löffler daroval múzeum aj dom občanom mesta. Je dôležité, aby na takého umelca ostala pamiatka. V zahraničí pristupujú k takýmto veciam inak. Chcem vás všetkých poprosiť, aby ste pri hlasovaní zvážili, že kultúrne dedičstvo sa nerozpredáva,“ apeloval poslanec Štefan Lasky (Smer). Nakoniec to nezabralo a z 11 prítomných poslancov odsúhlasili predaj siedmi.
(BM)
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Pri požiari rodinného domu v obci Kalša zasahovali profesionálni aj dobrovoľní hasiči niekoľko hodín. Na mieste udalosti pracovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru zo staníc v Bidovciach a Košice – Teplárenská, ktorým asistovali aj dobrovoľné jednotky z okolitých obcí.
Veľkoplošná oprava vozovky na ceste I. triedy I/16 medzi Košicami a mestskou časťou Pereš v smere na Rožňavu sa začne od štvrtka (9. 4.) a potrvá zhruba mesiac. Oprava zahŕňa celý ľavý jazdný pás vrátane krajnice a bude prebiehať etapovito, čiže doprava bude vždy vedená v tom jazdnom pruhu, v ktorom sa aktuálne nebude pracovať. Informovala o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS).
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.