Macejková pred odchodom predala zariadenie bytu. Saunu ani posilňovaciu súpravu od nej Ústavný súd nechcel
Kancelária Ústavného súdu pred Vianocami neuzavrela obchod len so združením, v ktorom je manžel predsedníčky, ale aj so samotnou Ivettou Macejkovou.
Od dosluhujúcej šéfky Ústavného súdu kúpila za takmer 15-tisíc eur nábytok a iné zariadenie, ktorým si Macejková po nástupe do funkcie v roku 2007 na vlastné náklady vybavila služobný byt. Na zmluvu prvý upozornil denník SME.
V prílohe zmluvy, ktorú kancelária poskytla denníku KOŠICE:DNES je 71 položiek vrátane štrnástich rôznych stolíkov, dvoch kožených sedacích súprav a kresiel, či manželskej postele.

Najväčšiu hodnotu podľa znalkyne, ktorá predmety za 540 eur na náklady kupujúceho ocenila, má kuchynská linka, hydromasážna vaňa, kozmetický stolík a dve šatníkové skrine.
[ad][/ad]Predmetom kúpy ale nie je všetko zariadenie, ktoré má Macejková v služobnom byte. Chýba domáca sauna či posilňovacia súprava. „Kancelária prejavila záujem iba o odkúpenie tých vecí, ktoré možno zahrnúť pod pojem primerane vybavený byt. Kancelária nemala dôvod dávať ohodnotiť znalcom veci patriace do súkromného vlastníctva predsedníčky, ktoré nemala v záujme kúpiť,“ povedal T. Senaj z tlačového a informačného odboru.
Práve ustanovením v zákone, podľa ktorého má predseda Ústavného súdu právo počas výkonu funkcie bezplatne užívať „primerane vybavený byt“, kancelária zdôvodňuje, prečo odkúpila roky používané zariadenie od Macejkovej.

Opisuje, že v prípade Macejkovej si bývalé vedenie kancelárie túto povinnosť nesplnilo, a tak si prázdny byt vybavila sama. Opotrebovanie vecí je vraj minimálne, preto ich odkúpenie je najhospodárnejším riešením.
Časť vybavenie do služobného bytu si kupovali v minulosti aj niektorí sudcovia Ústavného súdu s trvalým pobytom mimo Košíc. Kancelária ho od žiadneho po skončení funkcie neodkúpila.
[article slug=”ustavny-sud-kupil-sochu-spravodlivosti-od-zdruzenia-manzela-svojej-sefky”][/article](ROK)
[ad2][/ad2]
Odporúčané články

Na Sídlisku KVP v Košiciach položili základný kameň revitalizácie fontány a priľahlého námestia, ktoré sa nachádza medzi ulicami Zombova, Bauerova a Čordákova. Ako na tlačovej besede priblížil starosta mestskej časti Ladislav Lörinc, ide o najväčší projekt v jej histórii.

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) upozorňuje verejnosť na falošnú facebookovú stránku s názvom Verejná doprava v Košiciach, ktorá podľa podniku šíri zavádzajúce informácie o bezplatnej doprave a fiktívnej karte “Mestská karta Košice”.

Aj vyše 30 zelených projektov za desiatky miliónov eur, ktoré sa v uplynulých piatich rokoch uskutočnili v našom meste a ďalších 40, ktoré sa chystajú, presvedčilo Európsku komisiu (EK) v Bruseli, aby Košice zaradila medzi 100 miest v EÚ v rámci projektu Mission EU – 100 klimaticky neutrálnych a inteligentných miest do roku 2030 a udelilo značku tejto misie s názvom „Mission label“. Košice tento úspech dosiahli ako prvé na Slovensku. Zo strednej Európy zatiaľ uspelo ešte päť poľských miest, tri maďarské vrátane Miškolca a jedno české.