Majitelia vozidiel, zbystrite pozornosť! Pri posudzovaní dopravných nehôd sa upravia pravidlá
Udalosť v cestnej premávke, pri ktorej dôjde len k hmotnej škode v akejkoľvek výške na niektorom z vozidiel vrátane prepravovaných vecí alebo na inom majetku, sa nebude považovať za dopravnú nehodu, ale za škodovú udalosť. Vyplýva to z novely zákona o cestnej premávke, ktorú dnes parlament odsúhlasil 124 hlasmi. Zákon nadobudne účinnosť 1. júna 2022.
Hmotná škoda prevyšujúca jedenapolnásobok väčšej škody podľa Trestného zákona (3 990 eur) je podľa predkladateľov z hľadiska hospodárskeho a ekonomického vývoja od roku 2009 prekonaná. Tvrdia, že takto sa odstráni zbytočné blokovanie a obmedzovanie plynulosti cestnej premávky až do príchodu policajtov na miesto udalosti. Účastníci dopravnej nehody tak po novom môžu využiť právo si vybaviť náhradu škody prostredníctvom poisťovne aj bez prítomnosti policajtov.
Zdroj: (SITA, kh;gko;isu)
Odporúčané články
Prvý ročník medzinárodnej súťaže Beauty Talent Košice 2026 sa konal 16. apríla 2026 v Košiciach. Súťaž v účesovej a dekoratívnej tvorbe študentov stredných škôl organizovala Stredná odborná škola beauty služieb Košice spolu s Košickým samosprávnym krajom. Súťažili študenti odborov kaderník, barbier, kozmetik a vizážista.
Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice bude v piatok 8. mája poskytovať zdravotnú starostlivosť výhradne pre akútne a neodkladné prípady. Informovala o tom v stredu hovorkyňa nemocnice Ladislava Šustová.
Požiar zasiahol v pondelok (13. 4.) popoludní poľnohospodársku halu v katastri obce Parchovany v okrese Trebišov. Na mieste zasahovali hasiči, priama škoda spôsobená požiarom bola predbežne vyčíslená na sumu 140.000 eur.