Manželku polial benzínom a škrtil

Zo zločinu vydierania, ako aj zo zločinu všeobecného ohrozenia obvinila polícia 30-ročného Prešovčana, ktorý polial svoju manželku benzínom.
Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, muž prišiel v nočných hodinách domov a čakal na svoju manželku, kým príde z práce. „Ženu polial benzínom, keď kričala, začal ju škrtiť s tým, že prestane, až keď ona prestane kričať. Tak sa aj stalo. Muž potom poslal ženu umyť sa a žiadal od nej, aby dala v práci výpoveď a aby bola len doma,“ uviedla Ligdayová.
Policajné hliadky po príchode na miesto muža zadržali. Po vykonaní procesných úkonov skončil v cele policajného zaistenia. Prešovský okresný vyšetrovateľ podal podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. „Zákon pri tomto konaním stanovuje pre páchateľa trest odňatia slobody na štyri roky až desať rokov,“ upozornila policajná hovorkyňa.
Zdroj: (SITA/jl)
Odporúčané články

Knižnica pre mládež mesta Košice ako druhá na Slovensku sprístupni v centrálnej požičovni LitPark Knižnicu hračiek. Knižnica hračiek (Toy Library Slovakia) je celosvetová iniciatíva, ktorej cieľom je poskytnúť všetkým deťom bez rozdielu prístup k rôznorodému sortimentu hračiek.

V mestskej časti Košice – Sídlisko KVP prebiehajú práce, ktoré obyvateľom prinesú kvalitnejšie a súvislejšie chodníky. Na Húskovej ulici č. 9 – 13 a za Zombovou ulicou č. 43 momentálne spoločnosť TEHO realizuje havarijné opravy teplovodného potrubia.

Mesto Košice v spolupráci s Dopravným podnikom mesta Košice (DMPK) v súvislosti s opravami na moste VSS, ktoré realizuje Národná diaľničná spoločnosť posilňuje električkovú dopravu na a zo Sídliska nad Jazerom.