Markízakom ukradli kameru
Trúfalosť zlodejov nepozná hraníc. Na vlastnej koži to v Košiciach pocítili aj členovia jedného zo štábov televízie Markíza. V priebehu 20 minút totiž v utorok za bieleho dňa na ulici plnej ľudí prišli o kameru a najmä o výsledky svojej práce.
Podľa policajnej informácie sa zatiaľ neznámi páchatelia vlámali do Fábie zaparkovanej na Bardejovskej ulici, odkiaľ ukradli spravodajskú kameru a bezdrôtový mikrofón. Prešovskej firme spôsobili škodu asi 10 tisíc eur.
Ako sa nám podarilo zistiť, poškodeným je redaktor Markízy Dušan Tokarčík a jeho kameraman.
“Mali sme ešte čas do dohodnutého rozhovoru s hovorkyňou Dopravného podniku mesta Košice, tak sme skočili na kávu do neďalekého známeho podniku na Bardejovskej. Zvyčajne, ak ideme z auta, berieme kameru so sebou. Tentoraz sme ju tam nechali, lebo sme sa nechceli dlho zdržať. Keď sme asi po 20 minútach vyšli, našli sme okno na aute rozbité a kamera a mikrofón chýbali. Mikrofón však ležal na zemi, asi sa ho zlodeji chceli zbaviť, lebo na ňom je nápadné logo televízie. Tak sme zavolali políciu,” opisuje nešťastné popoludnie Dušan Tokarčík.
Nepríjemné na celej situácii je, že v kamere boli pripravené dve reportáže – jedna s nočnými zábermi z požiaru spaľovne, druhá o útoku v autobuse MHD.
“Kamera je staršia, s prekonanými technológiami. Neviem si predstaviť, že by si ju niekto vzal napríklad na dovolenku, je na to príliš veľká. Pre nás však má veľkú cenu, najmä kvôli práci, ktorej výsledky sú v nej. Ideálne by bolo, keby nám ju vrátili, ale tomu neverím. Ak by však niekto mal informácie, ktoré by pomohli sa k nej dostať, určite neostane bez odmeny,” uzatvára Tokarčík.
Foto: Dušan Tokarčík
Odporúčané články

Matka troch detí s onkologickým ochorením čelí zložitej situácii. Napriek tomu, že jej zdravotný stav sa po nasadení cielenej liečby zlepšil, štátna zdravotná poisťovňa odmietla náklady na liek preplatiť. Prípad aktuálne preveruje Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Od pondelka 31. marca 2025 bude autobusová linka 24 premávať na skrátenej trase. Obmedzenie platí do utorka 15.4. vrátane.

V stredu 23. apríla počas slávnostného galavečera Košický samosprávny kraj (KSK) ocení viacero osobností. Oceňovanie sa uskutoční v Národnom divadle Košice a bude vysielané online na viacerých platformách a tiež na veľkoplošnej obrazovke pred divadlom.