Mesto stále preveruje…
Denník košice:dnes priniesol v piatok informácie o vyše 130 parkovacích miestach na uliciach Tatranská, Magurská, Pajorova a v lokalite zvanej Malá Praha, ktoré podľa zástupcu starostu Starého Mesta Rastislava Trnku mesto nesmelo prenajať firme EEI (tá ich následne spoplatnila). Mestská časť ich totiž vybudovala zo svojho rozpočtu a mestu ich ešte neodovzdala, takže mesto ich nemalo právo prenajať tretej strane. V článku nebola reakcia mesta, prišla až po uzávierke.
„Mesto preveruje vami uvedené informácie,“ stručne reagoval Miroslav Sambor z komunikačného referátu. Zaujímalo nás, či tento stav tak ako Staré Mesto považujú za protiprávny a kedy a akými krokmi ho chcú odstrániť.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Bude zamračené, teploty okolo 1 až 3 stupne Celzia.
Mesto Košice pokračuje v projekte obnovy národnej kultúrnej pamiatky – súboru kalvárskych kaplniek v Košiciach aj s blízkym areálom. V uplynulých mesiacoch sa uskutočnili všetky prípravné práce týkajúce sa získania a realizácie viacerých odborných posudkov, sondáží a archeologického, reštaurátorskeho aj architektonicko-historického výskumu, ktoré boli podmienkou Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) pre štartom ich komplexnej obnovy.
Rusko je pripravené stretnúť sa s predstaviteľmi Spojených štátov toľkokrát, koľkokrát bude potrebné na dosiahnutie riešenia vojny na Ukrajine. Uviedol to v stredu hovorca Kremľa Dmitrij Peskov po tom, čo rokovania medzi prezidentom Vladimírom Putinom a americkými predstaviteľmi nepriniesli prielom.