Mestské podniky problém s autovrakmi nevyriešia
Nepojazdné autá nemajú košickí mestskí policajti z ulíc kam odťahovať. Podniky mesta tvrdia, že pre vraky nemajú vo svojich areáloch miesto.
V Košiciach momentálne čaká na odtiahnutie 187 vozidiel, ktoré sú dlhodobo odstavené, zaberajú miesta na parkoviskách a majitelia o ne nemajú záujem. Na takzvané určené parkovisko, ktoré na základe zmluvy s mestom v obci Turňa nad Bodvou prevádzkuje firma Fe-MARKT, sa však zmestí len osem áut.
Mestská polícia môže odtiahnuť ďalšie vozidlo, až keď úrad vyhlási vrak na určenom parkovisku za odpad, firma ho spracuje a uvoľní tak miesto.
V Žiline to vyriešili
V Žiline rovnaký problém vyriešilo mesto v spolupráci s tamojším dopravným podnikom. Hovorca mesta Pavol Čorba informoval, že opustené autá odťahujú na určené parkovisko v areáli tohto podniku. Jeho kapacita je 120 miest a pre Žilinu postačuje.
[ad][/ad]Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) odkázal, že vhodnou odstavnou plochou nedisponuje. „Keďže náš areál Pri prachárni musel ustúpiť výstavbe futbalového štadióna, kapacitu zostávajúcich areálov DPMK na Hornádskej a Bardejovskej ulici v súčasnosti plne využívame na parkovanie vozidiel MHD,“ povedala hovorkyňa podniku Michaela Karaffová.
Podobne reagovali aj Bytový podnik mesta Košice, Mestské lesy a Správa mestskej zelene. Podľa vyjadrenia ich šéfov nemajú zodpovedajúce priestory.
Odporúčané články
Re-use centrum spustilo zbierku na podporu rodín bez domova, ktorým chce pomôcť k lepšiemu štartu v novom bývaní. Organizátori zbierky hľadajú funkčné mikrovlnné rúry, kuchynské stoličky, sady hrncov, príborov a pohárov, ale tiež notebooky a nové sady paplónov s vankúšmi. Zoznam potrebných vecí bude priebežne aktualizovaný.
V katastri obce Roštár, patriacej do Košického kraja v okrese Rožňava, bol zaznamenaný pohyb medveďa. Informácia bola zverejnená na sociálnej sieti, a to prostredníctvom videa, ktoré zachytáva medveďa na ceste.
Poslanci Národnej rady SR Anna Záborská a Richard Vašečka predložili do parlamentu návrh zákona, ktorý by zásadne zmenil pravidlá interrupcií na Slovensku. Zákonodarcovia navrhujú znížiť maximálnu zákonnú lehotu na vykonanie interrupcie z doterajších 12 týždňov na iba 8 týždňov.