Meteorológovia varujú. Búrky na Slovensku hrozia aj v stredu
Búrky na mnohých miestach Slovenska hrozia aj v stredu až do 18.00 odh. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy prvého stupňa, ktoré platia pre celý Košický a Prešovský kraj. Tiež väčšinu Žilinského kraja a okresy Brezno, Revúca a Rimavská Sobota v Banskobystrickom kraji.
Búrky tejto intenzity sú podľa meteorológov bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu. „Predstavujú potencionálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ upozorňuje SHMÚ.
V okresoch Považská Bystrica a Púchov v Trenčianskom kraji a v ďalších okresoch Žilinského kraja meteorológovia varujú pred dažďom. Tieto výstrahy platia do 14.00 hod.
Na Považí, Liptove, Kysuciach či v povodí Bodrogu hrozia aj povodne. Meteorológovia vydali výstrahu druhého stupňa pre rieku Rajčanka v okrese Žilina a výstrahy prvého stupňa pre okresy Bytča, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Michalovce, Sobrance a Trebišov.
(TASR)
[ad][/ad][ad2][/ad2]
Odporúčané články
Úvodnými jazdami parnou historickou súpravou a autentickým historickým prepadom vláčika odštartujú na Košickej detskej historickej železnici túto nedeľu od 8.30 hod. oslavy Dňa mesta Košice.
Na košickom sídlisku Terasa sa cez víkend uskutočnila dobrovoľnícka akcia zameraná na čistenie verejných priestorov. Upratovanie prebiehalo v lokalite Luník VIII, kde sa podarilo odstrániť väčšie množstvo odpadu.
V obci Rakovnica v okrese Rožňava došlo vo štvrtok (9. 4.) k požiaru jedného z rodinných domov. Pri udalosti sa nikto nezranil, škodu vyčíslili na 80.000 eur. Na sociálnej sieti o tom informoval Hasičský a záchranný zbor (HaZZ).