Ministerstvo bude každoročne zverejňovať monitorovacie správy o stave zdravotníctva
Inštitút zdravotných analýz (IZA) rezortu zdravotníctva zverejnil aktualizáciu Strategického rámca starostlivosti o zdravie. Pre skvalitnenie zdravotnej starostlivosti sú podľa materiálu nevyhnutné ďalšie reformy a investície. Zároveň je však potrebné pravidelné monitorovanie zdravotníckeho systému, aby sa mohli stanovovať priority pre najbližšie obdobia. Monitorovacie správy nebudú vznikať za zatvorenými dverami. Výsledky bude hodnotiť komisia, v ktorej budú mať zástupcov zdravotníci, poskytovatelia zdravotnej starostlivosti či pacienti. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor ministerstva zdravotníctva.
Aktualizácia strategického rámca podľa riaditeľa IZA Mateja Mišíka reaguje na novú situáciu, novovzniknuté stratégie a finančné piliere, ktorými sú predovšetkým Plán obnovy a odolnosti alebo operačný Program Slovensko 2021 – 2027. Plnenie cieľov je dôležité monitorovať. „Pri príprave materiálu sme si zakladali na tom, aby monitoring neprebiehal za zatvorenými dverami rezortu. Práve naopak, chceme, aby na príprave každoročných správ v maximálnej možnej miere participovali naši partneri aj z reálnej praxe,“ povedal Mišík.
Dosiahnuté výsledky tak bude každoročne hodnotiť monitorovacia komisia zložená zo zástupcov pacientskych organizácií, stavovských organizácií pracovníkov v zdravotníctve, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, samospráv, zdravotných poisťovní a ministerstva. Komisia môže podľa potreby navrhovať aj doplnenie opatrení a priorít rezortu. Ministerstvo každoročne zverejní stanovisko komisie a monitorovaciu správu na svojom webe.
Zdroj: (SITA, it;avl)
Odporúčané články
Z dôvodu výkopových prác na ulici Široká v MČ Kavečany dochádza od utorka 22. októbra 2024 do ukončenia prác k obmedzeniam premávky autobusovej linky 29.
Jedna z kľúčových dopravných tepien v Košiciach, Jantárová ulica, získala po mesiacoch prác nový vzhľad.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.