Ministerstvo obrany pripravuje nákup ručných zbraní pre vojakov (FOTO)
Ministerstvo obrany SR (MO SR) pokračuje v modernizácii Ozbrojených síl SR (OS SR) a pripravuje nákup ručných zbraní pre vojakov.
„Modernizácia Ozbrojených síl SR systematicky pokračuje. Po úspešnom výbere 3D radarov, pásových obrnených vozidiel a vozidiel 8×8 momentálne prebiehajú aktivity k budúcej obmene ručných zbraní. Tá patrí k jednej z našich priorít, keďže súčasná technika je už výrazne zastaralá a nespĺňa potreby pre moderné ozbrojené sily,” uviedol na sociálnej sieti štátny tajomník MO SR Marian Majer.
Dodávateľa ručných zbraní pre armádu zatiaľ nevybrali. Jedným z možných spoločností, s ktorými MO SR môže uzatvoriť zmluvu o nákupe zbraní, je Česká zbrojovka. Na prezentácii výrobkov Českej zbrojovky vo Vojenskom technickom a skúšobnom ústave Záhorie bol osobne prítomný tak aj štátny tajomník Majer, ako aj príslušníci OS SR, ktorí si mohli vyskúšať zbrane od spomínaného výrobcu.
„Prezentácia bola súčasťou prieskumu trhu, ktorý sa uskutočňuje už niekoľko mesiacov v rámci procesu výberu vhodnej náhrady súčasných zbraní. Takéto prezentácie máme avizované aj od ďalších výrobcov, ktorí majú záujem zapojiť sa do nášho výberu. Kľúčové je, že tak ako v prípade inej techniky, aj v tomto prípade budeme dbať na požiadavky ozbrojených síl, transparentnosť procesu a zapojenie domáceho obranného priemyslu,” dodal Majer.
Zdroj: (SITA, ta;pma)






Galéria
Odporúčané články
Slovenská katolícka charita (SKCH) rozširuje svoju činnosť v oblasti podpory vylúčených rómskych komunít a nadväzuje úzku spoluprácu s mestskou časťou Košíc Luník IX. Partneri sa dohodli na vytvorení systémového a udržateľného modelu podpory, ktorý má ambíciu stať sa vzorom aj pre verejné politiky na národnej úrovni.
Na košickej Triede SNP dnes došlo k dopravnej nehode dvoch električiek mestskej hromadnej dopravy. Podľa doterajších informácií sa zrazili v úseku na sídlisku Košice-Západ, kde do zadnej časti jednej súpravy, stojacej na červenej, narazila druhá električka.
Vianočné trhy na Hlavnej ulici sú opäť tu a s nimi aj vôňa škorice, vína a pečených dobrôt. Kým atmosféra láka ľudí do ulíc, mnohých zaujíma predovšetkým to, ako sa tento rok zmenili ceny. Pozreli sme sa preto priamo do stánkov a pripravili aktuálny prehľad toho, v akých cenách sa pohybujú najobľúbenejšie vianočné pochúťky a nápoje.