Ministerstvo obrany: V druhom kole sa má plošne testovať v 45 okresoch
Druhé kolo celoplošného testovania na prítomnosť ochorenia COVID-19 by sa malo realizovať v 45 okresoch.
Výnimku z testovania majú mať okresy, kde bol počet pozitívnych prípadov nižší ako 0,7 percenta, vrátane Bratislavy a Košíc. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková. Uskutočniť sa má cez víkend 7. a 8. novembra.
Foto: Úrad vlády SR [ad][/ad]Jedna bitka vojnu nevyhrá
„Potrebujeme stabilizovať všetky regióny a nemôžeme sa uspokojiť s dobrou situáciou v niektorých častiach Slovenska. Veď ako sa hovorí, jedna bitka vojnu nevyhráva,“ ozrejmil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Pilotné testovanie a tiež prvé kolo celoplošného testovania sa podľa neho preukázali ako efektívne nástroje na zamedzenie šírenia ochorenia medzi obyvateľmi.
V prvom kole, ktoré sa uskutočnilo počas víkendu (31.10 – 1.11.) odhalili testy 38 359 nakazených osôb z celkovo testovaných 3 625 332 ľudí. To je 1,06 percenta.
• Regionálne veliteľstvo Malacky: okresy Senica, Skalica.
• Regionálne veliteľstvo Martin: okresy Dolný Kubín, Martin, Námestovo, Turčianske Teplice.
• Regionálne veliteľstvo Michalovce: okresy Humenné, Medzilaborce, Michalovce, Snina, Sobrance, Vranov nad Topľou.
• Regionálne veliteľstvo Prešov: okresy Bardejov, Kežmarok, Levoča, Poprad, Prešov, Sabinov, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník.
• Regionálne veliteľstvo Rožňava: okresy Gelnica, Spišská Nová Ves.
• Regionálne veliteľstvo Ružomberok: okresy Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Tvrdošín.
• Regionálne veliteľstvo Sereď: okres Dunajská Streda.
• Regionálne veliteľstvo Topoľčany: okresy Partizánske, Prievidza, Topoľčany.
• Regionálne veliteľstvo Trenčín: okresy Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto n/V, Považská Bystrica, Púchov, Trenčín.
• Regionálne veliteľstvo Zvolen: okresy Banská Bystrica, Brezno, Detva, Zvolen.
• Regionálne veliteľstvo Žilina: okresy Bytča, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina.
Zdroj: Ministerstvo obrany SR
[article-list slug=’premier-druhe-kolo-testovania-bude-okrem-okresov-do-07-pozitivnych,plosne-testovanie-na-slovensku-otestovali-vyse-36-miliona-ludi’][/article-list]
(TASR)
Odporúčané články
Rada partnerstva Košického kraja v piatok schválila ďalší balík investícií z európskych zdrojov v aktuálnom programovom období 2021 – 2027. Ráta s podporou 5,3 milióna eur pre 15 projektov, ktoré prinesú modernejšie školy, bezpečnejšie cesty aj zelenšie obce. Informoval o tom Košický samosprávny kraj (KSK).
V metropole východu sa tento týždeň sa začalo aj so súvislými opravami chodníkov vo veľkých mestských častiach. Ako prvé dostanú nový asfaltový povrch chodníky na uliciach Čajakova 3, Florianska pri rohu so Škultétyho ulicou, Vojenská 4 – 12, Rosná 1 – 5, Užhorodská (vnútorná časť), Južná trieda 19, Ladožská 7 -16, Družicová 1 – 3, Stálicová 1 – 5, Watsonova 53 – 57, Vysokoškolská, Tomašikova 1 – 25, Obchodná vnútroblok, Pekinská za budovou Freshu, Belehradská 11 po vežiak na Juhoslovanskej 7, chodník pred ZŠ Belehradská, Maršala Koneva pri Poliklinike Východ, Kalinovská 2 – 18 ako aj chodník pred ZŠ Fábryho.
Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice bude v piatok 8. mája poskytovať zdravotnú starostlivosť výhradne pre akútne a neodkladné prípady. Informovala o tom v stredu hovorkyňa nemocnice Ladislava Šustová.