Ministerstvo zdravotníctva už opravilo povolenie na použitie Sputnika V
Ministerstvo zdravotníctva SR už opravilo povolenie na použitie ruskej vakcíny Sputnik V. Informoval o tom komunikačný odbor rezortu. Pôvodný dokument z marca totiž obsahoval nepresné údaje o balení lieku. Okrem toho sa zmenila aj právna úprava o liekoch.
Vo vydanom povolení z 1. marca bola nesprávne uvedená špecifikácia balenia vakcíny Sputnik V, táto chyba už bola opravená. V pôvodnom znení povolenia sa tiež uvádzalo, že za terapiu neregistrovaným liekom preberá plnú zodpovednosť ošetrujúci lekár. Toto ustanovenie však vzhľadom na zmenu legislatívy nie je aktuálne, v zmysle novej právnej úpravy preberá prípadnú zodpovednosť štát. „Vykonaná oprava povolenia nie je vydaním nového povolenia. Taktiež nemá žiadny vplyv na materiálnu stránku povolenia, nemení jeho podstatu, ani účel. Opravou sa odstraňuje nepresnosť v špecifikácii lieku, čím sa uvádza do súladu obsah povolenia so skutočným stavom,“ vysvetlilo ministerstvo.
Zdroj: SITA (bh)
Odporúčané články
Okrúhle číslo pol milióna vybavených cestujúcich sa na letisku Košice v roku 2023 podarilo dosiahnuť koncom septembra. Vlani to bolo 25. augusta a v tomto roku sa to podarilo ešte o niečo skôr, už 14. augusta. Košické letisko tak potvrdzuje kontinuálny trend výrazného nárastu dopytu po leteckej preprave. Za prvých sedem mesiacov roka vybavilo o 13 % cestujúcich viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Júl 2025 bol najsilnejším mesiacom v histórii letiska s vyše 132-tisíc vybavenými cestujúcimi.
V pondelok 10. novembra 2025, krátko po 9:13 hod., prijalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach oznámenie o požiari. “Išlo o požiar jednoduchej stavby na Podjavorinskej ulici, v mestskej časti Košice – Luník IX,” uvádza mjr. Ing. Jozef Bálint, hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach. Príčina vzniku požiaru je predmetom vyšetrovania. Mesto ponúklo núdzové bývanie, hovorí o výbuchu.
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od dvoch nehôd mestskej hromadnej dopravy po protest proti progresivizmu. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.

