Ministri plánujú prerokovať viacero návrhov z oblasti justície a spravodlivosti

Vláda dnes plánuje prerokovať viacero návrhov z oblasti justície a spravodlivosti. Z dielne ministerstva spravodlivosti SR (MS SR) to bude návrh Koncepcie činnosti Centra právnej pomoci na roky 2022 – 2024. Hlavným cieľom tohto dokumentu je zhodnotiť aktuálnu situáciu a činnosť Centra právnej pomoci, identifikovať hlavné problémy a nedostatky vo fungovaní Centra a navrhnúť vhodné opatrenia a riešenia.
Okrem toho sa majú ministri venovať návrhom kandidátov na dodatočnú sudkyňu Všeobecného súdu EÚ a ad hoc sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva. Súdna rada SR navrhuje kandidáta na ad hoc sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva Ondreja Laciaka, ktorého zvolili na zasadnutí súdnej rady 22. augusta 2022. Ondrej Laciak pôsobil ako ad hoc sudca Európskeho súdu pre ľudské práva za Slovenskú republiku v predchádzajúcom funkčnom období v rokoch 2016 – 2022.
Beatrix Ricziovú navrhla súdna rada za kandidátku na dodatočnú sudkyňu Všeobecného súdu Európskej únie (EÚ). „Rozhodnutím z 29. júna 2022 zástupcovia vlád členských štátov vymenovali Beatrix Ricziovú za sudkyňu Všeobecného súdu Európskej únie do prebiehajúceho funkčného obdobia dodatočného sudcu, ktoré sa začalo 1. septembra 2016 a skončilo sa 31. augusta 2022, preto je potrebné pristúpiť k opätovnej nominácii na funkciu dodatočného sudcu Všeobecného súdu Európskej únie,“ uviedol predseda Súdnej rady.
Zdroj: (SITA, mt;pma)
Odporúčané články

Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini sa hanbí, že sa musel dožiť bitky bývalého predsedu vlády Igora Matoviča a bývalého podpredsedu vlády a exministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Politický boj na Slovensku ide pomaly do finále. Máme pred sebou posledný mesiac predvolebnej kampane a jednotlivé strany sa doslova predbiehajú v tom, čím zaujmú svojich, ale najmä nerozhodnutých voličov. Spomedzi všetkých 25 kandidujúcich strán je však jedna, ktorá má špeciálne horúce želiezka v ohni.

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič dnes (13. 9.) narušil tlačovku strany Smer-SD k nelegálnej migrácii. Na miesto tlačovej konferencie pred Úrad vlády doviezol auto s ampliónmi a strane prostredníctvom nich vyčítal, že zaviedla tlačivá na legalizovanie dočasného pobytu nelegálnych migrantov. Členovia strany sa snažili jeho vystúpenie prekaziť, pričom došlo aj k fyzickým potýčkam.