Mladík platil bankovkami, ktoré si objednal na internete, hrozí mu až 10 rokov za mrežami
Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach obvinil 22-ročného Adama z okresu Prešov zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov.
Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová, mladý muž si podľa doterajšieho vyšetrovania asi pred mesiacom objednal prostredníctvom jednej z internetových stránok 20 kusov eurobankoviek nominálnej hodnoty 50 eur určených pre potreby spoločenskej hry. Potom si z týchto eurobankoviek vzal päť kusov a v piatok sa vybral na Zemplínsku Šíravu v Michalovskom okrese, kde v jednom zo stánkov v dvoch prípadoch zaplatil za nápoje bankovkami, o ktorých mal vedomosť, že nie sú pravé. V nedeľu dal jednu z týchto bankoviek aj svojmu kamarátovi s tým, aby objednal a zaplatil za nápoje. Kamarát nemal vedomosť o tom, že bankovka nie je pravá. Na jeho prekvapenie ho pri platení oslovila strážna služba, ktorá na miesto privolala policajnú hliadku.
Privolaní policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru Vinné 22-ročného Adama umiestnili do cely policajného zaistenia. Podozrivé bankovky zaistili a odoslali na expertízne skúmanie do Národnej banky SR.
Obvinenému Adamovi, ktorý si takýmto konaním zadovážil, prechovával a dal do obehu ako pravé pozmenené, neoprávnené vyrobené peniaze, hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov. Vyšetrovateľ PZ zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby.
Zdroj: (SITA, kh;mlu)


Odporúčané články
Štát, mestá aj obce obstarávajú od minulého leta výrazne menej transparentne. Počet súťaží na bežné tovary a služby klesol na tretinu oproti počtu spred augusta 2024. Dôvodom sú zmeny, ktoré pre verejné obstarávanie presadil vtedajší minister investícií Richard Raši (Hlas-SD). Uviedla to Nadácia Zastavme korupciu s tým, že na tieto riziká už vtedy upozorňovala. Po roku zanalyzovala spolu s kanceláriou AGM Partners zmeny v nákupoch. Výsledky podľa nadácie nepotešia najmä v čase konsolidácie, kde sa ráta každé euro.
Na košickej Triede SNP dnes došlo k dopravnej nehode dvoch električiek mestskej hromadnej dopravy. Podľa doterajších informácií sa zrazili v úseku na sídlisku Košice-Západ, kde do zadnej časti jednej súpravy, stojacej na červenej, narazila druhá električka.
Ako prepravca informoval na sociálnej sieti, od soboty 13. decembra prestane autobusová linka 34 zachádzať na zastávku OC Optima – dolný vstup.