Mobil vo vrecku zachránil vojaka pred nábojom (VIDEO)
Ruská agresia neustále pokračuje a mimoriadna situácia na Ukrajine prináša niekoľko zaujímavých momentov. Jedným z nich je práve virálne video ukrajinského vojaka, ktorého zachránil pred smrťou mobil v jeho vrecku.
Vo videu sú dvaja vojaci a popri rozhovore jeden z nich vyťahuje z vrecka mobil. V mobile je zaseknutý náboj. Práve preto sa predpokladá, že obyčajný telefón ochránil vojaka pred možným zranením. Podľa portálu timesnownews.com ide o 7.2 mm náboj.
Video obletelo internet a ľudia sa začali postupne vyjadrovať. Vzniklo aj množstvo vtipných komentárov narážajúcich na značku telefónu, ktorú ale na videu nie je vidieť. „Ak by to bola NOKIA určite by stále fungovala,“ napísal jeden z komentujúcich. Iní sa začali k tomuto trendu neskôr pridávať: „Ak by to bola NOKIA, guľku by odvrátila naspäť na strelca.“
(VT)
Odporúčané články
Krízový štáb mesta Košice dnes ráno o 7.30 hod. v súvislosti so zlou poveternostnou situáciou vyhlásil 1. kalamitný stupeň. Cestári už niekoľko dní postupujú podľa Operačného plánu zimnej údržby.
Na košickom magistráte sa na úvodnom tohtoročnom zasadnutí Kooperačnej rady Udržateľného mestského rozvoja (UMR) Košice zišli zástupcovia vedenia mesta, mestských častí a ďalších 40 obcí z okresu Košice-okolie. Jej členovia v stredu rozhodli o financovaní desiatich investičných zámerov v celkovej hodnote vyše 7,06 milióna eur.
Na svojom webe o tom informuje mesto Košice. Ako samospráva pripomenula, cena býva udeľovaná každoročne počas osláv Dňa mesta Košice, tak ako aj Cena primátora mesta. Cenu mesta Košice udeľuje Mestské zastupiteľstvo v Košiciach raz ročne, a to maximálne desiatim jednotlivcom a trom kolektívom.