Mojsejová dnes otvorila nový butik
KOŠICE– Svojrázna košická podnikateľka dnes v pasáži Valentína na Hlavnej ulici otvorila svoj nový butik. Presťahovala sem obchod po tom, čo jej starú prevádzku na Františkánskej ulici ktosi začiatkom roka podpálil.
Otvorenie nových priestorov trvalo dlhšie, ako si samotná Nora spočiatku myslela. “Rekonštrukcia zhorených miestností na Františkánskej je náročnejšia, ako som predpokladala, tak som si našla nové miesto, ktoré mi veľmi vyhovuje. Nie je priamo na Hlavnej, ale dostatočne blízko a môžem tu mať aj výklad. Navyše sa pasáž na noc zatvára a je monitorovaná kamerami, takže sa tu cítim oveľa bezpečnejšie,” povedala pre košice:dnes krátko po otvorení o desiatej dopoludnia.
Zatiaľ má v butiku len pánsku kolekciu, čo je u nej novinka. Kolekcia pre dámy by podľa jej slov mala doraziť ešte dnes popoludní.
Foto: Jozef Jarošík
Odporúčané články
Štvrtkové rokovanie Národnej rady (NR) SR ukončili poslanci debatou k novele zákona o meste Košice, ktorá predpokladá zníženie počtu košických mestských častí (MČ). V rozprave vystupovali najmä opoziční poslanci. Kritizovali, že do návrhu prišli v druhom čítaní výrazné zmeny.
V obci Vítkovce na Spiši vytvorili miestni obyvatelia rekordne dlhú komunitnú reťaz. Meria 736 metrov a slovenský rekord potvrdil v pondelok aj komisár Knihy slovenských rekordov Igor Svitok. Cieľom tejto aktivity bolo najmä symbolicky prepojiť majoritu a rómsku komunitu. Priamo na mieste ju ocenil aj vládny splnomocnenec pre rómske komunity Alexander Daško.
Rakovina prsníka patrí dlhodobo medzi najčastejšie onkologické ochorenia u žien. Predstavuje približne 16 % všetkých zhubných nádorov a jej výskyt má rastúci trend. Kým v roku 2014 bolo na Slovensku diagnostikovaných 2 686 prípadov, v roku 2021 to bolo už približne 3 300 nových pacientok.