Muž sa utopil v košickom jazere. Telo našli kúsok od brehu
AKTUALIZOVANÉ
Košické jazero sa cez víkend stalo osudným 35-ročnému miestnemu mužovi. V jeho vode sa s najväčšou pravdepodobnosťou sám utopil.
Podľa doposiaľ známych informácií zbadali telo plávať na hladine vodnej plochy v mestskej časti Sídlisko Nad jazerom včera v dopoludňajších hodinách náhodní okoloidúci. Hrozný nález oznámili policajtom a tí si na vytiahnutie tela, ktoré bolo od brehu vzdialené asi päť metrov, zavolali hasičov.
[ad][/ad]Muža rýchlo identifikovali, keďže mal pri sebe doklady. Lekár z rýchlo privolanej záchranky však už mohol len skonštatovať smrť a nariadiť súdnu pitvu.
„V súvislosti s úmrtím 35-ročného Košičana nájdeného na hladine plážového kúpaliska bez známok života začala polícia trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Obhliadajúci lekár na mieste predbežne cudzie zavinenie vylúčil. Presnú príčinu smrti určí pitva,“ informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Odporúčané články
Na Slovensku evidujú nové prípady ochorenia mpox, známeho ako opičie kiahne. Univerzitná nemocnica Bratislava potvrdila celkovo päť infikovaných pacientov, pričom tri prípady sú podľa hygienikov epidemiologicky prepojené.
Ministerstvo školstva pripravuje odstránenie opustenej budovy na Masarykovej ulici v Košiciach. „Aktuálne prebiehajú kontrolné procesy projektovej dokumentácie a verejného obstarávania, ktoré sú nevyhnutné pre transparentný a zákonný postup,“ potvrdil v pondelok pre TASR odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže (MŠVVaM) SR.
Súčasných 213 autobusov vo vozovom parku DPMK dostane ďalšie posily, ktoré prinesú cestujúcim v MHD výrazné zvýšenie komfortu, bezpečnosti a kvality cestovania. DPMK podpísal s českou spoločnosťou SOR Libchavy s.r.o. dve čiastkové zmluvy na dodanie 30 nových nízkopodlažných autobusov s pohonom na stlačený zemný plyn (CNG) v celkovej hodnote takmer 13,8 milióna eur s DPH.