Muž si na cudzom pozemku vytvoril nepovolenú skládku. Bol upozornený na protiprávne konanie

Vyrezané konáre na cudzom pozemku sa stali predmetom podozrenia z neoprávneného nakladania s odpadom. Mestská polícia Košice o situácii informovala na svojom Facebooku.
Na cudzom pozemku bola záhradkárom vytvorená nepovolená skládka. „Záhradkár vyrezal konáre, ktoré následne vyniesol na cudzí pozemok, ktorého vlastníkom je Slovenská republika a správcom Slovenský pozemkový fond. Veľkosť skládky tvorila v dĺžke: 5,10 m, šírke: 2,70 m, výške: 1,70 m. Polícii sa podarilo na mieste osobu, ktorá nepovolenú skládku vytvorila, stotožniť,“ uviedla Mestská polícia.
Záhradkár bol upozornený na protiprávne konanie a celá situácia bola oznámená na Referát životného prostredia Magistrátu mesta Košice. Daným prípadom sa Magistrát bude zaoberať. Oddelenie dopravy a životného prostredia sa zaoberá programom odpadového hospodárstva a okrem iného aj: „Kontroluje plnenie zákonných podmienok pri zabezpečovaní zberu, prepravy, zhodnocovaní a zneškodňovaní komunálneho odpadu a drobného stavebného odpadu so zmluvným partnerom,“ uvádza na stránke kosice.sk.
(VT)
Odporúčané články

Poltucet verejných budov v meste by sa v najbližšej dobe mohol dočkať investícií na zníženie ich energetickej náročnosti za 7,1 milióna eur. Na samotné stavebné úpravy verejných budov by išlo takmer 6,1 milióna eur a na spracovanie projektových dokumentácií pre ich plánovanú obnovu ďalší milión eur. O schválení týchto investícií rozhodnú poslanci mestského zastupiteľstva na svojom zajtrajšom rokovaní.

Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) v Košiciach začal 10. júla s rekonštrukciou priestorov hlavnej budovy. Stavebné práce súvisia s inštaláciou nového zariadenia magnetickej rezonancie (MRI). Podľa vedenia nemocnice potrvá modernizácia približne tri mesiace.

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.