Ako NKÚ MANIPULUJE DÁTA? Zdrojový kód potvrdil, že VÝSLEDKY NKÚ SÚ VOPRED NAPÍSANÉ!
ANALÝZA
AUDIO

Ako NKÚ MANIPULUJE DÁTA? Zdrojový kód potvrdil, že VÝSLEDKY NKÚ SÚ VOPRED NAPÍSANÉ!

Analýza potvrdila ako štátny úrad manipuluje dáta pri ich zbere. Zdrojový kód dotazníkov NKÚ priamo dokazuje, že výsledky auditu sú vopred napísané!

MV SR vníma pozitívne návrh novely zákona o autoškolách od poslancov OĽaNO

Ministerstvo vnútra SR (MV SR) vníma pozitívne návrh novely zákona o autoškolách, ktorú na februárovú parlamentnú schôdzu predložili koaliční poslanci Gábor Grendel a Anna Andrejuvová (obaja OĽaNO). Prostredníctvom novely chcú vytvoriť prostredie, ktoré umožní školenie a výcvik inštruktorov autoškoly Ministerstva vnútra SR a autoškoly Ministerstva obrany SR (MO SR) vo vlastnej pôsobnosti. Ako agentúru SITA

MV SR vníma pozitívne návrh novely zákona o autoškolách od poslancov OĽaNO

ilustračné/freepik.com

Veronika Uhrinová
25. 1. 2022
Video thumbnail
Prehrať video

Ministerstvo vnútra SR (MV SR) vníma pozitívne návrh novely zákona o autoškolách, ktorú na februárovú parlamentnú schôdzu predložili koaliční poslanci Gábor Grendel a Anna Andrejuvová (obaja OĽaNO). Prostredníctvom novely chcú vytvoriť prostredie, ktoré umožní školenie a výcvik inštruktorov autoškoly Ministerstva vnútra SR a autoškoly Ministerstva obrany SR (MO SR) vo vlastnej pôsobnosti. Ako agentúru SITA informoval Tlačový odbor Kancelárie ministra vnútra, na ministerstve totiž pociťujú výrazný nedostatok vodičov pre nákladné vozidlá a autobusy.

„Kritickú situáciu s nedostatkom vodičov ešte viac zvýraznila pandémia COVID-19, kde MV SR ako ústredný orgán štátnej správy zabezpečuje väčšinu logistických činností, pričom pre pandemické opatrenia bolo obtiažne zabezpečiť nové vodičské oprávnenia v civilnom sektore,“ vysvetlil rezort.

Autoškola MV SR ukončila svoju činnosť po novele zákona o autoškole v roku 2015, a to z dôvodu nutnosti monitorovania vozidiel a priestorov výučby treťou stranou, teda súkromnou spoločnosťou, čo považoval rezort v prípade silovej zložky za neprijateľné. Novelou zákona o autoškolách v roku 2020 bola prijatá výnimka pre MV SR a MO SR v prípade monitorovania vozidiel a priestorov, avšak opätovné otvorenie autoškoly MV SR nebolo podľa rezortu pri splnení platnej legislatívy možné.

„Zamestnanosť v doprave na celom Slovensku charakterizuje nedostatok kvalifikovaných pracovných síl a vysoký priemerný vek odborných zamestnancov. Situácia s nedostatkom vodičov je vážna a v niektorých regiónoch je ohrozená prevádzka zabezpečenia výkonu služby organizačných jednotiek MV SR, ako je Policajný zbor (PZ), Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) či civilné organizačné jednotky,“ uviedlo ministerstvo. Predmetným návrhom novely zákona o autoškolách by bolo možné zriadenie autoškoly MV SR, pričom hlavnou výhodou a zámerom bude vyškolenie príslušníkov HaZZ a PZ „pre zabezpečenie základných funkcií štátu“.

„Keďže bude prevádzka autoškoly MV SR realizovaná v rámci existujúcich prostriedkov, nedôjde k dodatočným nákladom a v porovnaní s kurzami v súkromných autoškolách dôjde k šetreniu finančných prostriedkov a k väčšej flexibilite. Vzhľadom na očakávanú kapacitu autoškoly MV SR, ako aj fakt, že inštruktori autoškoly MV SR a aj MO SR nebudú môcť vykonávať výučbu v súkromných autoškolách, neočakávame výraznejší dopad na výkon súkromných autoškôl,“ doplnil rezort vnútra.

Zdroj: (SITA, kh;gko)

Najnovšie články

Súvisiace články