Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké sa mení režim kontrol

Po tom, ako na Ukrajine vypukla vojna, bol počet peších prichádzajúcich odídencov oveľa vyšší ako odídencov, ktorí utekali dopravnými prostriedkami. Táto situácia si v tom čase vyžiadala zmenu formy kontrol. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky na sociálnej sieti Facebook informovalo o opätovnej zmene režimu kontrol na hraničnom priechode Vyšné Nemecké.
„Súčasná situácia na hraničných priechodoch je pokojná, počet odídencov, ktorí majú záujem o peší prechod štátnou hranicou SR cez hraničný priechod Vyšné Nemecké, je minimálny,“ uviedol minister vnútra Roman Mikulec. Z toho dôvodu sa rozhodli na hraničnom priechode Vyšné Nemecké pre návrat k bežnému režimu kontrol iba pre dopravné prostriedky. Pre tento návrat sa rozhodli z dôvodu šetrenia síl a prostriedkov štátu. Do bežného režimu kontrol sa vrátili dnes (15. 9.).
Podľa Romana Mikulca by v prípade väčšieho počtu peších prichádzajúcich nebol so zmenou režimu žiaden problém: „Ak by sa situácia na hraniciach zmenila a bol by predpokladaný nárast počtu peších prichádzajúcich, opätovné prinavrátenie k režimu vybavovania ako počas začiatku vojny na Ukrajine by bolo otázkou pár hodín.“
Aj keď sa režim na hraničnom priechode Vyšné Nemecké vrátil do bežného režimu kontrol, peší odídenci z Ukrajiny môžu naďalej využívať hraničné priechody Ubľa a Veľké Slemence.
(ZL)
Odporúčané články

Poverený minister obrany Jaroslav Naď je názoru, že v otázke odovzdania stíhačiek Mig-29 Ukrajine má rozhodnúť vláda. Vo svojom vyhlásení pre médiá informoval, že disponuje aj právnou analýzou od odborníkov, a v danej veci rokoval aj s povereným ministrom spravodlivosti Viliamom Karasom.

Polícia Slovenskej republiky informovala o dopravnej nehode vodiča, ktorému do cesty vbehla lesná zver. Zrážke už zabrániť nedokázal.

Voda na Zemi zaberá približne dve tretiny celkového povrchu, pričom najviac vody je obsiahnutej v moriach a oceánoch. V ľudskom tele tvorí zhruba 65% celkovej hmotnosti človeka. Aj keď je voda tak veľmi dôležitá, zvyčajne o nej v praxi vieme len málo. Zamýšľali ste sa niekedy napríklad nad tým, ako sa voda dostane do vášho kohútika?