Na konferencii HEALTHCARE predstavili inovácie, ktoré v budúcnosti môžu zlepšiť zdravotníctvo (FOTO)

Na dnešnej vedeckej konferencii (4. 10.) predstavil Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia v spolupráci s Innovlab-om a Univerzitným vedeckým parkom Technicom, technologické inovácie, ktoré v budúcnosti môžu zlepšovať kvalitu poskytovaného zdravotníctva nielen na Slovensku.
Vedeckú konferenciu otvoril generálny riaditeľ Andres Truls, ktorý priblížil potrebnosť inovácií v zdravotníctve a tiež prácu DT IT Solutions Slovakia v oblasti technológií, ktoré môžu v budúcnosti zlepšiť fungovanie nemocníc. Kľúčové oblasti, v ktorých sa táto spoločnosť pohybuje, sú Klinické IT, Cloud IT a bezpečnosť a E-Health.
Dnešná konferencia mala priblížiť ďalšie inovácie v týchto oblastiach. Prvým bodom konferencie bola Digitálna suverenita v cloude. Začiatok sa teda niesol v duchu dát, ich ochrane a tomu, ako môžeme zabezpečiť, aby dáta boli bezpečné a majiteľ by nad nimi mal plnú kontrolu.






Digitalizácia prestavuje ďalší krok pre to, aby sa medicína posunula ďalej a jednou z hlavných tém je práve zabezpečenie ochrany údajov. ,,Suverenita pre nás znamená mať absolútnu moc nad svojimi dátami a ako majiteľ dát, mať nad nimi plnú kontrolu,” upresnil Peter Holan z DT IT Solutions Slovakia, pričom ďalej uviedol, že tento systém je developovaný v Košiciach.
Ďalšími časťami prednášok boli zaujímavé témy ohľadom AI (artificial intelligence – umelá inteligencia), využitie AI pri hľadaní nových biomakerov v medicíne, digitálne medicínske produkty, bionická protéza ruky, 3D tlačiareň či aditívna výroba v medicíne.
(jl)
Odporúčané články

Titul Miss Spiša 2025 si počas včerajšieho večera odniesla finalistka s číslom 6 – Veronika Horniaková.

Do redakcie nám napísala vystrašená žena, ktorá sa stala svedkyňou veľmi znepokojujúceho správania jedného z cestujúcich v košickej MHD. Do autobusu nastúpil muž, ktorý si počas jazdy obzeral spolucestujúcich a verejne pritom masturboval. Incident šokovaná čitateľka zaznamenala na svoj mobilný telefón a okamžite o tom informovala DPMK a náš portál.

Študentka SOŠ beauty služieb v Košiciach Alexandra Gališinová zvíťazila v konkurencii 38 súťažiacich z celého Slovenska v online súťaži Parisian Chic Style. Svoj talent a kreativitu ukázala aj pri preberaní ceny v Thermalparku Dunajská Streda, kde súťažiace museli modelky líčiť priamo na mieste.