Na liste vlastníctva už má Valaliky Industrial Park 77 % z vykupovaného územia
Výkup pozemkov na priemyselný park Valaliky, v ktorom bude pôsobiť aj švédska automobilka Volvo, pokračuje. Ako pre agentúru SITA uviedol konateľ spoločnosti Valaliky Industrial Park Miloslav Durec, aktuálne disponujú 1 268 podpísanými zmluvami, čo predstavuje 87 % zo zaslaných ponúk. Na liste vlastníctva už má firma 285,8 hektárov, teda 77 % z vykupovaného územia. Z dôvodu nesúhlasu s kúpnou cenou predaj odmietlo 11 vlastníkov. Z celkového počtu oslovených tvoria 0,75 %.
„K 12. júlu tohto roka sa uhradilo za pozemky spolu 39,5 mil. eur,” pokračoval Durec. Čo sa týka ďalšieho postupu, pokračuje výkup prvej etapy v katastrálnom území Valaliky a pripravujú sa ponuky na výkup pozemkov v katastroch Geča a Čaňa. „Pokračuje projektová príprava infraštruktúry parku a všetky potrebné vyjadrenia a súhlasy. Obstaráva sa skrývka ornice, hrubé terénne úpravy,” uzavrel.
Investičný projekt „Strategické územie Valaliky“ získal osvedčenie o významnej investícii ešte koncom minulého roka. Jeho držiteľom je spoločnosť Valaliky Industrial Park, ktorá zodpovedá za výkupy pozemkov, ako i za úspech celého projektu. Jej jediným vlastníkom je rezort hospodárstva. S výkupom pozemkov sa začalo v marci tohto roka. Na prvú fázu štát vyčlenil viac ako 85 mil. eur, začiatkom júla vláda rozhodla o vyčlenení ďalších takmer 124 mil. eur.
Zdroj: (SITA, it;zol)
Odporúčané články
Košice si v nedeľu 17. novembra pripomenuli 35. výročie Nežnej revolúcie, ktorá patrí medzi kľúčové historické udalosti Československa. Nenásilný odpor ľudí v novembri 1989 priniesol zmenu, ktorá ukončila obdobie totalitného režimu a nastolila demokratické princípy, slobodu a práva pre všetkých občanov.
Obyvatelia a cestujúci mestskou hromadnou dopravou sa stále častejšie stretávajú s nepríjemnými obmedzeniami spôsobenými aktmi vandalizmu na vozidlách MHD. Tento problém sa objavuje vo forme nelegálnych nápisov na autobusoch a električkách.
Pavol Slota, predseda národnej strany DOMOV, spolu s novinárkou Michalou Gánovskou navštívili vojnou postihnuté oblasti Donbasu, aby priniesli autentický pohľad na život v tejto konfliktne zóne. Ich cesta do Donecka, Avdejevky, Mariupolu a ďalších miest sa stala základom dokumentu Voľba národa – svedectvo z Donbasu.