Na modernizácii električkových tratí sa stále nepracuje
Na rozkopanej električkovej trati na uliciach Zimná a Boženy Němcovej sa do včerajška stále nepracovalo. Eurovia a magistrát oznámili, že minimálne do konca januára sa ani nebude.
Projekt modernizácie električkových tratí (MET) sa začal na trase linky číslo 7 od Zimnej ulice až po obratisko pri Botanickej záhrade ešte 22. novembra minulého roku. Od 23. decembra však pracovníci firmy Eurovia práce pozastavili. „Avizovaná prestávka mala trvať do 9. januára 2017. Pre nevhodné klimatické podmienky sa však termín posúval. Najprv na 15. januára, potom na 22. januára.
Pretrvávajúce mrazy a sneženie spôsobili, že prestávka trvá ďalej,“ povedala nám hovorkyňa Eurovie Lenka Kubejová.
Začnú dnes?
Podľa informácií z magistrátu zhotoviteľ vyhodnocoval poveternostnú situáciu počas prestávky na základe predpovedí a aktuálneho stavu počasia každý deň. „Na základe prehodnotenia vývoja klimatických a poveternostných podmienok predpokladáme, že stavebné práce na začatých úsekoch stavby MET by mohli byť obnovené v pondelok 30. januára,“ skonštatoval Miroslav Sambor z komunikačného odboru košického magistrátu.
Aj križovatka VSS
Od 22. januára sa mali začať aj práce na frekventovanom úseku Križovatka VSS, kde sa očakávajú rozsiahle dopravné obmedzenia. Aj táto časť stavby sa podľa predpokladu magistrátu má začať na konci januára. S ohľadom na pretrvávajúce silné mrazy je však možné, že sa termíny budú opäť presúvať.
Prestávka a posunutie začatia ďalšieho úseku by však podľa stavbárov nemali znamenať predĺženie trvania stavby. „Termín ukončenia diela ostáva nezmenený,“ informovala nás L. Kubejová.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články

V utorok 2. apríla 2025 zasahovali trebišovskí profesionálni aj dobrovoľní hasiči pri rozsiahlom požiari, ktorý vypukol v chatovej oblasti mesta Sečovce.

V sobotu 26. apríla, teda v deň pohrebu pápeža Františka, bude na Slovensku štátny smútok. Rozhodla o tom dnes s pripomienkou vláda. Štátny smútok mal podľa návrhu trvať od 08:00 do 20:00.

Európa sa môže ocitnúť vo vodnej kríze, kedy dostupnosť vody nebude samozrejmosťou. Vodárenská infraštruktúra v celej Európe, nielen na Slovensku, je zastaraná a vyžaduje si obrovské investície. Riešenie tejto situácie bez využitia inovatívnych foriem financovania, či zapojenia súkromného sektora nebude možné. A to zas nebude možné bez odpolitizovania témy a zreálnenia regulácie. Vyplynulo to z diskusie za okrúhlym stolom na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli venovanej European Water Resilience Strategy – EWRS (Európskej stratégii vodnej odolnosti). Tá sa prirodzene dotýka aj Slovenska.