Na opekanie v lese zabudnite
Okresne riaditeľstvo hasičského a záchranného zboru v Košiciach v utorok (7. 4.) vyhlásilo čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru vo všetkých okresoch Košice I – IV. až do odvolania.
V čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru, je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti. Osoby v tomto čase majú zakázané fajčiť a používať otvorený plameň, na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru, vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov, zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde hrozí nebezpečenstvo jeho šírenia či spaľovať horľavé látky na voľnom priestranstve v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru.
„Vlastníci, správcovia, užívatelia alebo obhospodarovatelia lesov a lesných pozemkov v súvislosti s ochranou lesa pred požiarom, sú povinní najmä zabezpečovať v lesoch hliadkovaciu činnosť, najmä v dňoch pracovného pokoja a v mimopracovnom čase, podľa vypracovaného časového harmonogramu,“ informoval na sociálnej sieti riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach Tomáš Berzétei.
[ad][/ad]Odporúčané články
Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice ponúka tehotným ženám a ich partnerom možnosť absolvovať psychofyzickú prípravu na pôrod. Tento špecifický vzdelávací program je navrhnutý tak, aby budúcim rodičom pomohol osvojiť si vedomosti, zručnosti a návyky potrebné na bezpečné rodičovstvo. Program zahŕňa aj aktivity, ktoré podporujú zníženie stresu, úzkosti a napätia pred pôrodom.
Dňa 18. novembra 2024 sa v priestoroch Kasárne Kulturpark uskutoční konferencia EDUKOŠICE 2030, ktorá prináša jedinečnú príležitosť pre odborníkov z oblasti vzdelávania, rodičov a pedagógov diskutovať o výzvach a trendoch, ktoré čakajú školstvo v nadchádzajúcich rokoch. Konferencia je zameraná na kľúčové otázky budúcnosti vzdelávania, ktoré ovplyvnia každodenný život a profesijný rast ďalších generácií.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.