Na pôžičky vysokoškolákov sa v tomto akademickom roku vyčlenilo sedem miliónov eur
Na pôžičky vysokoškolákov sa v akademickom roku 2021/2022 vyčlenilo sedem miliónov eur. Ako informovala asistentka riaditeľa Fondu na podporu vzdelávania Adriana Orthová, oproti minulému roku suma narástla o jeden milión eur.
Pre zvýšenie finančných prostriedkov určených na pôžičky pre študentov fond predpokladá, že v akademickom roku 2021/2022 bude môcť finančne podporiť viac ako 2 000 z nich. Orthová upozornila, že prvý termín na doručenie žiadostí o pôžičku je do 15. septembra. Študenti môžu o pôžičku požiadať opakovanie, každý akademický rok, počas celej doby štúdia, pričom počas tejto doby sa pôžička neúročí ani nespláca. Po ukončení štúdia sa úročí úrokom tri percentá ročne.
Zvýšila sa aj maximálna výška pôžičky pre študentov prvého a druhého stupňa. Tí môžu teraz získať 5 000 eur. Študenti tretieho stupňa štúdia môžu požiadať o 8 000 eur. Orthová podotkla, že v oboch prípadoch fond zväčšil maximálnu výšku pôžičky o tisíc eur. Úroveň minimálnej výšky pôžičky naďalej ostala na 500 eurách. V prípade stabilizačnej pôžičky určenej pre študentov bakalárskeho študijného programu ošetrovateľstvo v dennej forme štúdia v študijnom odbore ošetrovateľstvo sa suma zdvojnásobila na 4 000 eur.
Detailné informácie o podmienkach poskytovania pôžičiek sú všetkým záujemcom dostupné na webovom sídle fondu vo forme Oznamu o možnosti predkladania žiadostí o pôžičku pre študentov na akademický rok 2021/2022 s možnosťou stiahnutia tlačiva žiadosti o pôžičku.
(SITA, kh;adz)
Odporúčané články
Bude zamračené, teploty okolo 1 až 3 stupne Celzia.
Valné zhromaždenie dnes odsúhlasilo viacero zmien vo vedení Klubu akcionárov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s., o.z. Novým predsedom správnej rady sa stal Stanislav Hreha. Novými členmi správnej rady sa stávajú Ľubomír Čigáš a Matej Smorada.
Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH), a. s., Košice odlieči vďaka navýšeniu finančného objemu v mesiacoch november a december viac poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP). Znížia sa tak ich počty na čakacej listine na plánovaný výkon. Kapacitné aj personálne možnosti ústavu to umožňujú, preto ide o významný krok v prospech poistencov najväčšej zdravotnej poisťovne.