Na Sídlisku KVP začali s rozširovaním pieskovísk. Rozšíria aj to vaše?
Deti na Sídlisku KVP budú mať veľký dôvod na radosť. Sídlisko KVP oznámilo rozširovanie pieskovísk pre najmenších obyvateľov sídliska.
S rozširovacími prácami sa začalo dnes (28. 2.) na detskom ihrisku Húskova.
Na rozširovaní pieskoviska pracujú chlapi zo sociálneho podniku. S prácami začali dnes ráno, pričom plochu zrovnávali a preosievali. Venovali sa aj úprave terénu. V rozširovaní budú pokračovať celý týždeň.
Sídlisko KVP preto na svojej sociálnej sieti vyzýva rodičov pre zvýšenú opatrnosť v prípade, že dané ihrisko so svojimi deťmi navštívia počas jednotlivých prác. Pre bezpečnosť detí je to nevyhnutné.
K pridávaniu nového piesku dôjde aj na ďalšom detskom ihrisku na Sídlisku KVP, konkrétne na ihrisku Denéšova. Dopĺňať piesok na tomto ihrisku by mali začať v najbližších dňoch.
(ZL)
Odporúčané články
Mestskí poslanci na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva schválili Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) mesta Košice o výkone správy verejného osvetlenia a cestnej svetelnej signalizácie. Definuje povinnosti stavebníkov a ďalších osôb, ktoré svojou činnosťou zasahujú do funkčnosti verejného osvetlenia alebo cestnej svetelnej signalizácie vo vlastníctve a správe mesta.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Pýtali sme sa Košičanov, aká polievka nesmie chýbať na ich sviatočnom štedrovečernom stole. Zisťovali sme, či prevláda tradičná vianočná kapustnica alebo šošovicová polievka, ktorá je zvyčajne spojená so symbolom bohatstva v novom roku.