Na Slovensku pribudlo ďalších 10 prípadov nového koronavírusu
Oočas štvrtka (7. 5.) pribudlo na Slovensku 10 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko má 1 455 prípadov. Informuje o tom permanentný krízový štáb na internetovej stránke www.korona.gov.sk.
Doposiaľ sa vykonalo celkovo 114 461 testov, počas štvrtka sa ich spravilo 4694. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo už 905 ľudí, z toho za štvrtok zaznamenali 99 vyliečených.
Hospitalizovaných je 122 osôb, z toho v 30 prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú tri osoby a jedna je na pľúcnej ventilácii. Ochoreniu na Slovensku počas štvrtka nikto nepodľahol. Celkový počet úmrtí je 26.
Šesť nových prípadov pribudlo počas štvrtka v Trenčianskom kraji, dva pribudli v Banskobystrickom kraji. V Bratislavskom a Nitrianskom kraji pribudlo po jednom prípade.
(TASR)
Čítatje aj:
[ad][/ad]Odporúčané články
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Petičiari za zvýšenú ochranu Pamätníka vojakov Sovietskej armády a zachovanie názvu Námestia osloboditeľov, ktorí vyzbierali za 50 dní viac ako 10 000 fyzických podpisov minulý rok v Košiciach, vítajú zvýšenie trestnoprávnej ochrany pamätníkov víťazstva nad fašizmom zákonom schváleným v Národnej rade SR v utorok 17. marca, informuje o tom predseda petičného výboru Za pamätník Alexander Riabov.
Daniel Bombic je vinný zo všetkých skutkov uvedených v obžalobe, ktoré sa týkajú viacerých extrémistických trestných činov. V utorok o tom rozhodol Špecializovaný trestný súd v Pezinku.