Na väčšine Slovenska hrozia v utorok výdatné zrážky
Výdatné zrážky sa môžu objaviť v utorok (1. 9.) na väčšine Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa pred dažďom.
Výstrahu meteorológovia vydali pre všetky kraje s výnimkou niektorých okresov na juhozápade a juhovýchode Slovenska. Platí od pondelka polnoci do utorňajšej polnoci.
„Miestami sa očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 35 – 55 milimetrov. Tento úhrn zrážok predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ uviedol SHMÚ.
(TASR)
[ad][/ad][ad2][/ad2]
Odporúčané články
Úvodnými jazdami parnou historickou súpravou a autentickým historickým prepadom vláčika odštartujú na Košickej detskej historickej železnici túto nedeľu od 8.30 hod. oslavy Dňa mesta Košice.
Košická mestská časť (MČ) Luník IX v pondelok oficiálne odovzdala stavenisko zhotoviteľovi štyroch bytových domov. Pri tejto príležitosti slávnostne poklepali základný kameň stavby. Dokopy 48 nájomných bytov má byť súčasťou takzvaného prestupného bývania. Pre TASR to uviedol starosta Marcel Šaňa.
Na Hornáde v nedeľu otvorili novú vodácku sezónu. Tradičná akcia odštartovala ráno spoločným splavom z Veľkej Lodiny a končí sa v Košiciach v blízkosti Ťahanovského mosta.