Na východe vyčíňal vietor
Hasiči na východe Slovenska počas piatka, približne do 15.30 hod., zasahovali najmä pri popadaných stromoch, ale aj uvoľnených strechách.
Ako informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach, predpoludním ich v Krompachoch privolali k stromu spadnutému na auto. „Nebol tam nikto zranený,“ zdôraznil.
Popadané stromy
Na Komenského ulici v Košiciach zas hasiči boli pri odtrhnutej vlajke. Spadnutý strom odstraňovali aj na Sládkovičovej ulici v Košiciach, medzi Gemerskou Polomou a Hnilcom, nalomený odpratávajú v obci Mlynky v Spišskonovoveskom okrese.
V obci Stará Voda v okrese Gelnici privolali príslušníkov k spadnutému stromu, ktorý strhol stĺp elektrického vedenia. „Aktuálne zasahujú košickí hasiči na Medickej ulici, kde sú uvoľnené plechy na streche, a tiež v lokalite Alpinka smer Jahodná, kde je na ceste strom. Odtrhnutý plech zo strechy máme v Dobšinej v okrese Rožňava,“ priblížil.
Operačný dôstojník KR HaZZ v Prešove uviedol, že v súvislosti s počasím zasahovali hasiči v Poprade, a to pri spadnutom strome a čiastočne uvoľnenej streche na budove, ktorú zabezpečili, aby neohrozovala chodcov.
[ad][/ad](TASR, JH)
Odporúčané články
V obci Oľšovany v okrese Košice-okolie došlo v sobotu 25. apríla v popoludňajších hodinách k požiaru, ktorý poškodil rodinný dom. Podľa zistení hasičov bola príčinou vzniku plameňov manipulácia s otvoreným ohňom, ktorá sa vymkla spod kontroly.
V Košiciach sa začne ďalšia etapa modernizácie zastávok verejnej dopravy. Od pondelka 4. mája 2026 od 8:00 sa rozbehli práce na zastávke Palackého v smere do centra.
V obci Vítkovce na Spiši vytvorili miestni obyvatelia rekordne dlhú komunitnú reťaz. Meria 736 metrov a slovenský rekord potvrdil v pondelok aj komisár Knihy slovenských rekordov Igor Svitok. Cieľom tejto aktivity bolo najmä symbolicky prepojiť majoritu a rómsku komunitu. Priamo na mieste ju ocenil aj vládny splnomocnenec pre rómske komunity Alexander Daško.