Na vynovených zastávkach pribudli automaty na cestovné lístky
O tom, že rekonštrukcia električkovej trate sa blíži do finále, svedčí aj najnovší vzhľad električkových zastávok. V stredu na nich začali pribúdať automaty na cestovné lístky.
Pracovníci špecializovanej firmy podľa slov montérov priniesli štrnásť automatov. Po rekonštrukcii je v meste šestnásť zrenovovaných zastávok pre električky, nové automaty by sa teda mali objaviť na takmer všetkých. Chceli sme si to overiť v DPMK, odpovede sme sa zatiaľ nedočkali.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Rozsvietením vianočného stromčeka na Hlavnej ulici pri Immaculate a otvorením trhov sa začala v Košiciach šíriť sviatočná atmosféra. Pýtali sme sa preto Košičanov, aký rozpočet majú pripravený na kúpu vianočných darčekov.
Do redakcie sa nám ozvalo viacero čitateľov, ktorí sa sťažovali na dezolátny stav chodníka približne od Šafárikovej triedy po budovu Pošty na Humenskej ulici. “Táto rozsiahla plocha plná chodníkov a zelene, ktorú denne využívajú doslova stovky ľudí, je v dezolátnom stave už roky. Myslím, že o danom stave vie každý obyvateľ Terasy,” uvádza v mailovej komunikácii jeden z čitateľov, pán Rolko. Pýtali sme sa preto starostu MČ Západ Marcela Vrchotu, či o stave chodníka vie a kedy sa chystá jeho rekonštrukcia.
Toto sú najdôležitejšie informácie, ktoré vám prinášame za uplynulý týždeň v Košiciach. Od dvoch nehôd mestskej hromadnej dopravy po protest proti progresivizmu. Náš súhrn vám ponúka prehľad kľúčových momentov, ktoré sa udiali za uplynulých sedem dní v metropole východu.


