Ako NKÚ MANIPULUJE DÁTA? Zdrojový kód potvrdil, že VÝSLEDKY NKÚ SÚ VOPRED NAPÍSANÉ!
ANALÝZA
AUDIO

Ako NKÚ MANIPULUJE DÁTA? Zdrojový kód potvrdil, že VÝSLEDKY NKÚ SÚ VOPRED NAPÍSANÉ!

Analýza potvrdila ako štátny úrad manipuluje dáta pri ich zbere. Zdrojový kód dotazníkov NKÚ priamo dokazuje, že výsledky auditu sú vopred napísané!

NCZI rozposiela vytipovaným pacientom SMS pozvánky na tretiu dávku vakcíny

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) už tretím dňom posiela informačné SMS správy tým pacientom, ktorí majú nárok na tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Tú je v tejto chvíli možné podať kompletne očkovanej imunokompromitovanej osobe najskôr štyri týždne po podaní poslednej dávky základnej očkovacej schémy. Informovalo o tom v tlačovej správe Ministerstvo zdravotníctva SR. Informačné

NCZI rozposiela vytipovaným pacientom SMS pozvánky na tretiu dávku vakcíny

ilustračné/freepik.com

Sofia Budkaiová
18. 10. 2021
Video thumbnail
Prehrať video

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) už tretím dňom posiela informačné SMS správy tým pacientom, ktorí majú nárok na tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Tú je v tejto chvíli možné podať kompletne očkovanej imunokompromitovanej osobe najskôr štyri týždne po podaní poslednej dávky základnej očkovacej schémy. Informovalo o tom v tlačovej správe Ministerstvo zdravotníctva SR.

Informačné SMS správy chodia pacientom, ktorí podstupujú aktívnu liečbu nádorových ochorení a hematologických malignít, pacientom po transplantácii kmeňových buniek či pacientom s pokročilou alebo neliečenou HIV infekciou. Veľkú skupinu pozvaných tvoria pacienti liečení imunosupresívnou liečbou. To znamená, že užívajú také lieky, ktoré potláčajú imunitný systém. Ide napríklad o pacientov s rôznymi autoimunitnými ochoreniami.

„Môže sa tak stať, že informáciu o možnosti podania tretej dávky dostane aj pacient, ktorý subjektívne nepociťuje akútne zdravotné problémy, no jeho liečba mu môže imunitný systém narúšať,” uviedol komunikačný odbor rezortu. V opačnom prípade, teda v prípade, že pacient zdravotné dôvody pociťuje, no nedostal takúto informáciu od NCZI, platí, že mu tretia dávka môže byť podaná na základe písomného odporúčania lekára.

Zdroj: (SITA, it;pla)

Najnovšie články

Súvisiace články