Nebezpečné stromy na Jedlíkovej
Na stromy alebo konáre, ktoré spadli na jeho auto, doplatil už nejeden motorista. Lepšie je podobným prípadom predchádzať, povedal si zrejme Košičan, ktorý nás upozornil na takéto nebezpečné miesto v meste.
„Už dlhšie si všímam nebezpečné stromy na Jedlíkovej ulici. Nachádzajú sa v areáli školy, ktorá má vstup z opačnej strany. Hlavne po nedávnej búrke to tam vyzerá alarmujúco. Bolo by s tým treba niečo robiť a nečakať, kým na niekoho spadnú,“ napísal nám čitateľ Michal.

Šťastná zhoda okolností
Priamo na mieste sme sa presvedčili, že vôbec nepreháňal. Tesne za plotom areálu niekdajšej Základnej školy Petzvalova 4 stáli stromy, ktoré už na prvý pohľad prudší nápor vetra neznesú. Po búrkach hrubé zlomené konáre sa len šťastnou zhodou okolností zatiaľ udržali zaseknuté v suchej korune. Ak by sa niektorý z nich uvoľnil, keď by po ceste práve prechádzalo auto, vodič by nebol nadšený…
[ad][/ad]Spomínaný areál patrí mestu Košice. „Oddelenie školstva už poslalo Správe mestskej zelene objednávku na výrub suchých stromov, odstránenie 40 kusov poškodených a náletových drevín a krov a nutný orez zdravých stromov v areáli bývalej školy. Pracovníci SMsZ zrealizujú práce v najbližšom čase,“ píše sa v stanovisku magistrátu.

Odporúčané články

Plánované záverečné podujatie Župné dni v Košiciach, ktoré sa malo uskutočniť v piatok 23. mája 2025 na Námestí Maratónu mieru, sa presúva na iný termín.

Samospráva ďalej informovala, že oslavy Dňa mesta Košice by sa mali zmestiť do 50-tisíc eur. Ako mesto pripomenulo, v závere minulého roka sa konal 29. ročník Košických rozprávkových Vianoc, ktorý priniesol viac ako 50 akcií pre obyvateľstvo i návštevníkov mesta.

Východ Slovenska sa dočkal bohatej snehovej nádielky. Je vaše auto dostatočne vybavené do takéhoto počasia? Ak chcete do cieľa dôjsť bezpečne a bez akýchkoľvek nepríjemností, mali by ste mať okrem zimných pneumatík aj ďalšie užitočné veci.