Nelegálni migranti sa našli vďaka hliadke vo vlaku

Polícia Slovenskej republiky osadila do vlakov hliadky. Tentokrát išlo o spoločné hliadky Maďarov a Slovákov, vďaka ktorým sa ukončila jazda siedmich nelegálnych migrantov. Vlak smeroval z Maďarska na Slovensko.
Výsledky hliadok v rýchlikoch sa prejavujú presne takýmito prípadmi. Polícia Slovenskej republiky uverejnila status na Facebooku, kde oznámila ukončenie jazdy siedmich nelegálnych migrantov. Na území Maďarska sa vykonávala spoločná kontrola v spolupráci slovenských a maďarských policajtov.
„Podobné spoločné kontroly sú efektívne, preto sú policajti pravidelne velení do zmiešaných hliadok, teraz v zložení troch príslušníkov polície z Maďarska a dvoch príslušníkov Oddelenia cudzineckej polície Policajného zboru Nové Zámky,“ uvádza polícia vo svojom statuse.
Na vlakovej stanici v meste Vác sa uskutočnila kontrola medzinárodného rýchlika, ktorý smeroval z Budapešti aj do Košíc. Odhalili sa štyria štátni príslušníci Sýrie, dvaja štátni príslušníci Maroka a jeden Tunisan. Ani jeden z nich pri sebe nemal žiadne doklady, a preto boli privedení na policajné oddelenie. Ich nelegálny pobyt sa bude na území Maďarska ďalej riešiť.
(VT)
Odporúčané články

Oslavy Dňa mesta Košice vyvrcholili podujatím Cassovia Retro, ktoré v nedeľu zaplnilo Hlavnú ulicu historickými vozidlami, eleganciou minulého storočia a vôňou benzínu.

Knižnica pre mládež mesta Košice ako druhá na Slovensku sprístupni v centrálnej požičovni LitPark Knižnicu hračiek. Knižnica hračiek (Toy Library Slovakia) je celosvetová iniciatíva, ktorej cieľom je poskytnúť všetkým deťom bez rozdielu prístup k rôznorodému sortimentu hračiek.

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) kupuje 15 jazdených autobusov, zaplatí za ne bez DPH vyše 2,3 milióna eur. Vyplýva to zo zmluvy zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv (CRZ). Zmluvu na konci apríla uzavreli spoločnosť Slovak Finance a DPMK, podpísal ju poverený generálny riaditeľ Roman Danko a člen predstavenstva Marcel Čop (riaditeľ Magistrátu mesta Košice).