Nemocnica v Šaci má nového riaditeľa
Ešte v novembri tlačové oddelenie českej spoločnosti Agel vyvracalo informácie, že rokuje o prevzatí nemocnice v Šaci. V polovici decembra už boli do obchodného registra zapísané zmeny v orgánoch súkromnej nemocnice. Členom dozornej rady sa stal Tomáš Chrenek mladší, ktorého otec stojí za skupinou Agel. V Čechách patrí k najbohatším podnikateľom a jeho konzorcium tam
Ešte v novembri tlačové oddelenie českej spoločnosti Agel vyvracalo informácie, že rokuje o prevzatí nemocnice v Šaci. V polovici decembra už boli do obchodného registra zapísané zmeny v orgánoch súkromnej nemocnice.
Členom dozornej rady sa stal Tomáš Chrenek mladší, ktorého otec stojí za skupinou Agel. V Čechách patrí k najbohatším podnikateľom a jeho konzorcium tam vlastní jedenásť nemocníc.
Ďalšou zmenou je nástup Michala Pišoju z Hlohovca za podpredsedu predstavenstva akciovej spoločnosti Nemocnice Košice – Šaca, ktorý sa zároveň stal jej riaditeľom. Dnes dopoludnia v Šaci absolvoval prvé rokovania. Na otázky košice:dnes by mal odpovedať písomne.

Zakladateľa a doterajšieho riaditeľa prvej súkromnej nemocnice kardiológa Juraja Vančíka rozhodnutie nových vlastníkov prekvapilo: „Neočakával som takéto riešenie. Naopak, bolo mi povedané, že to bude inak.“
Vančík sa odmietol vyjadriť, čo preňho táto zmena znamená v osobnom či profesionálnom živote: „No comment. Je to právo majiteľa. Neostáva mi nič iné, len ho rešpektovať.“
Predaj ziskovej nemocnice potvrdil aj jej doterajší majiteľ, spoločnosť Unipharma – 1. slovenská lekárnická akciová spoločnosť. Akcie od nej nadobudla TLSV invest, ktorej predstavenstvu šéfuje Chrenek mladší.
„Dôvodom predaja je zámer našej spoločnosti plne sa sústrediť na core business, ktorým je distribúcia liekov a zdravotníckych pomôcok,“ povedala riaditeľka pre marketing Unipharmy Lívia Kerumová.
Pišoja nahradil dlhoročného riaditeľa nemocnice Juraja Vančíka, ktorý bol aj jej spolumajiteľom. Krátko pred transakciou s TLSV invest predal svoj 30–percentný podiel Unipharme.
Agel inštaloval Pišoju ako konateľa aj v súkromných nemocniciach v Handlovej a Bánovciach nad Bebravou, ktoré tiež kúpil od Unipharmy.
Foto: Ivan Fleischer
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku

DPMK oslávi Deň detí: Pripravil Rozprávkovú električku a posilnil spoje do ZOO

Projekt geotermálneho vykurovania Košíc: po úspešnom dokončení vrtov sa pripravuje ďalšia etapa

Práce od 1. júna zlepšia stav dvoch mostov v Košiciach a pri Budimíre

Slovenská pošta spúšťa najdostupnejší bankomat a vkladomat

Vláda vyčlenila pre obce i subjekty v Košickom kraji vyše 2,9 milióna eur

NDS rozbehla obstarávanie ďalšej etapy košického obchvatu

Finančná správa odhalila na hraničných priechodoch s Ukrajinou nelegálny vývoz liekov (FOTO)

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom a pripomenie výročie
Najnovšie články

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády

Na Zemplínskej šírave otvoria sezónu oslavami 60. výročia jej vzniku
