Neotvorenie schôdze NR SR je neskutočnou trápnosťou a drzosťou, tvrdí Naď
Poslanci by mali robiť to, za čo sú platení a nie zle, vyhlásil minister obrany a člen hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Jaroslav Naď. Dodal, že dnes bola miestnosť Národnej rady (NR) SR plná poslancov, no aj napriek tomu sa im nepodarilo otvoriť 72. schôdzu.
„Poslanci strany Sloboda a Solidarita, mafie a fašistov odsúhlasili, že rokovať nebudú a na grémiu sa dohodli, že najbližšie sa stretnú až v utorok 20. septembra, hanba,” napísal minister na sociálnej sieti. Naď celú situáciu nazval neskutočnou trápnosťou a drzosťou.
Minister obrany uviedol, že na schôdzi sa malo hneď v úvode rokovať aj o dvoch dôležitých bodoch z rezortu obrany. „Prvý bod je novelizácia zákona o štátnej službe profesionálnych vojakov. Zákon sme prepracovali po dvojročnej práci aj za účasti vojakov, od ktorých sme dostali vyše 500 podnetov,” tvrdí minister. Ten dodal, že na zákone spolupracoval i s členom poslaneckého klubu SaS Jurajom Krúpom, ktorý podľa Naďa odmietol o tom rokovať pre „trápne politikárčenie.” Ako uvádza minister, druhý bod sa týkal mandátu pre slovenských vojakov, aby mohli pôsobiť v jednotke NATO na Slovensku. „Je to najmä z praktických dôvodov a veľmi dôležité. Kvôli trápnemu politikárčeniu SaS, mafie a fašistov sme o tom nemohli rokovať. Politikárčiť o témach NATO? To je tá zahraničnopolitická zodpovednosť SaS?,” pýta sa Naď.
Na 72. schôdzi NR SR mali poslanci rokovať aj o ratifikácii pristúpenia Švédska a Fínska do NATO. „Mimochodom, patríme už len medzi posledných asi päť krajín, ktoré to neratifikovali. Už sa nás diplomati a mňa už aj ministri obrany Švédska a Fínska pýtajú, prečo je to tak,” dodal minister a zároveň sa pýta, prečo „nám SaS, mafia a fašisti spôsobujú medzinárodnú hanbu.” Naď tvrdí, že na schôdzi sa mali prerokúvať i zákony, ktoré kedysi navrhla samotná SaS, no teraz o nich odmietli rokovať. „Je to vrcholne nezodpovedné a neprijateľné. Predseda SaS Sulík bol vraj v roku 2020 pripravený prevziať zodpovednosť, dal to aj na bilbord,” uzavrel.
Zdroj: (SITA, kh;vr)
Odporúčané články
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
V utorok, 29. októbra, zažili Košice sprísnené bezpečnostné opatrenia súvisiace s krátkym tranzitom ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského cez slovenské územie.
Rastislavovu ulicu v Košiciach skrášľuje umenie! Niekdajšia sivá oporná stena sa teraz pyšní úplne novým vzhľadom.