Netradičný problém na Ťahanovciach. Vpusťte ľudí do polikliniky!
Lekárka na Sídlisku Ťahanovce vyčíta mestu, že odmieta sprístupniť miestnu polikliniku pred začiatkom ich ordinačných hodín. Podľa jej slov tak mesto ide proti vlastným občanom.
Prídete do čakárne, zapíšete sa do poradovníka a počkáte na sestričku, ktorá vás zoberie na prípadný odber ešte aj pred oficiálnym otvorením ambulancie. To je bežná lekárska prax na Slovensku. Bytový podnik mesta Košice (BPMK) nariadil nekompromisné dodržiavanie ranných otváracích hodín ťahanovskej polikliniky, ktorú spravuje, od siedmej hodiny ráno. Podľa lekárov tak obmedzuje pacientov.
[ad][/ad]Pacienti mrzli
Lekárka Eva Ševecová pôsobí v ambulancii pre deti a dorast v priestoroch Polikliniky Ťahanovce už 22 rokov. Dvakrát do týždňa má ordinačné hodiny od pol siedmej ráno.
„Pacienti chodievali do priestorov budovy pravidelne pred siedmou hodinou. Sťažnosti ľudí na striktné dodržiavanie otváracích hodín polikliniky počúvam od decembra,“ hovorí.
Ako uviedla, vrátnik vpustí lekárov do budovy aj skôr, no starší ľudia, tehotné ženy, mamičky s deťmi a ostatní pacienti však museli v mrazoch postávať pred ňou.
Žiadosť zamietli
Lekárka sa preto rozhodla osloviť bytový podnik, aby polikliniku otvorili už od 6:30 ráno. „Odpovedali, že platné otváracie hodiny budovy od siedmej hodiny považujú za primerané.“ Podľa jej slov v lekárskej praxi bežne vedia prijať pacientov na odbery biologického materiálu už pred začiatkom ich ordinačných hodín. „Ľuďom to vyhovuje z praktických dôvodov – stihnú dôjsť do práce či školy ešte pred dopravnou špičkou,“ dodala.
Správca o zmene neuvažuje
Hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová pre KOŠICE:DNES uviedla, že lekári vedia do budovy vstúpiť už pred otvorením polikliniky. „Neevidujeme hromadnú žiadosť lekárov o zmene ordinačných hodín. Na požiadanie lekárov vrátnik umožňuje pacientom vstup do budovy aj skôr,“ uviedla hovorkyňa. Dodala, že skorším otvorením budovy by sa zvýšil voľný pohyb nepovolaných osôb a ohrozila by sa tým bezpečnosť budovy.
Košický samosprávny kraj (KSK) nie je vlastníkom nehnuteľnosti, preto nemôže nariaďovať podmienky inému majiteľovi, resp. správcovi budovy. Uviedol to lekár samosprávneho kraja Erich Boroš. „Odporučil som lekárke Ševecovej, aby sa obrátila so svojou požiadavkou písomne priamo na správcu. V prípade, že nedôjde k vzájomnej dohode, možnosťou je aj zmena ordinačných hodín, napr. od 7.00 hod.,“ informoval.
[article slug=”univerzitna-nemocnica-sekiruje-buduce-mamicky”][/article]
- Polikliniku na Terase zásobujú po chodníku
- Košičan lieči v Amerike ľudí s pľúcnou rakovinou
- Ktorá z košických nemocníc je najlepšia?
- Popálená mamička si v živote prešla osobným peklom
- Poliklinika pýtala poplatok. Tvrdí, že to bol omyl
Odporúčané články
Viac než sto staromestských seniorov sa zišlo v Radničnej sále na každoročnej Katarínskej zábave, ktorú miestna samospráva zorganizovala na utuženie komunitného života.
Mestská časť Košice – Nad jazerom sa tento rok prvýkrát zapojila do ušľachtilého projektu Ponožkový október. Cieľom tejto charitatívnej akcie je pomôcť ľudom bez domova a tým, ktorí žijú v zložitých podmienkach, zvládať kruté zimné obdobie bez nebezpečenstva omrzlín a v chladnom počasí. Najviac párov požiek doniesli deti z materskej školy na Dneperskej ulici.
Mladá žena v Trebišove pripravila seniora o dôchodok. Ako uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, 69-ročný František sa v piatok 8. novembra na autobusovej stanici v Trebišove stretol s mužom a ženou, ktorých poznal. U tejto dvojice už viackrát prespal, vzhľadom na svoju životnú situáciu. V ten deň plánoval ísť po dôchodok a dvojica mu navrhla, že mu zabezpečia taxík.