31.05.17

Nové Business Centrum vedľa Steel Arény

Realizáciu dlho očakávanej novej etapy Business Centra Košice v susedstve Steel Arény zahájila v polovici mája spoločnosť VSH development, člen medzinárodnej skupiny CTR. Realizácia projektu bola zahájená demoláciou jestvujúcej stavby, otvorenie nového polyfunkčného areálu je naplánované na štvrtý kvartál roku 2019.

Business Centre Košice III, ako sa nová etapa oficiálne nazýva, ponúkne celkom 141 vybavených bytových jednotiek, takmer 7.000 m2 kancelárií a 3.200 m2 pre obchody a najrôznejšie služby. Na jednom mieste tak obyvatelia nájdu prácu, bývanie i zábavu. Spolu s predchádzajúcou etapou business centra bude skupina CTR prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti VSH development celý areál aj prevádzkovať, a to vrátane plne zariadených nájomných bytov. 

Nové miesto pre biznis

Polyfunkčný komplex Business Centre Košice III je pokračovaním úspešného projektu Business Centre Košice II, ktorý bol dokončený v roku 2010. Vznikne pozdĺž ulice Štúrova, oproti existujúcemu business centru, s ktorým bude prepojený zastrešenou lávkou. Obe business centrá tak spolu vytvoria architektonickú dominantu a pomyselnú vstupnú bránu do centra mesta. Autorom oboch etáp projektu, rovnako ako susednej Steel Arény, je renomovaný ateliér KOPA, architekta Juraja Kobana.

BCK III ponúkne rôznorodé funkčné využitie plôch, od nájomných bytov cez administratívne plochy až po supermarket, reštauráciu a ďalšie maloobchodné jednotky. Samozrejmosťou je dostatok parkovacích miest ako pre rezidentov a nájomcov, tak aj pre klientov a zákazníkov - projekt ponúkne celkom 430 vnútorných parkovacích miest.

Centrum Košíc sa mení pod taktovkou CTR

Business Centre Košice III je už druhým objemovo významným projektom, ktorý skupina CTR aktuálne realizuje a prispieva tak k postupnej premene Košíc na moderné a prívetivé mesto pre život. Už viac ako rok totiž zhruba o kilometer ďalej severným smerom buduje bytový projekt Rezidencia pri radnici. Ten ponúka 390 bytových jednotiek, obchodné priestory v prízemí a príjemné zelené átrium vo vnútrobloku budovy. 

„Viac ako pol roka pred dokončením stavby je predaných takmer 300 bytov. Podľa dostupných dát o trhu je tým Rezidencia pri radnici už teraz najpredávanejším a jedným z najväčších bytových areálov realizovaných v jednej etape na celom Slovensku,“ uzatvára Ján Horváth z VSH development. 

(bck)
Foto: bck

Čítajte viac: developerske projekty

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím