O dočasné útočisko v utorok na Slovensku požiadalo 644 osôb

O dočasné útočisko v utorok na Slovensku požiadalo 644 osôb, ktoré prekročili slovensko-ukrajinskú hranicu. Hraničnými priechodmi prešlo 670 mužov, 1 473 žien a 721 detí. Informoval o tom tlačový odbor kancelárie ministra vnútra.
Všetky činnosti v súvislosti s utečencami z Ukrajiny zabezpečovalo 260 policajtov, 63 hasičov, 99 colníkov, 332 vojakov, štyria duchovní, 172 dobrovoľníkov, 43 príslušníkov zahraničných zložiek a 10 zamestnancov migračného úradu. Zároveň bolo vypravených 58 autobusov, ktoré prepravili 843 osôb na rôzne miesta v rámci Slovenskej republiky. Vlakovou dopravou bolo prepravených 316 osôb. Za včerajší deň bolo ubytovaných 87 ľudí, voľné kapacity sú na úrovni 12 395.
Od začiatku konfliktu prekročilo slovensko-ukrajinské hranice takmer 327-tisíc osôb, viac ako 66-tisíc z nich požiadalo na Slovensku o dočasné útočisko.
Zdroj: (SITA, kh;mlu)
Odporúčané články

Tento marcový týždeň vás čaká množstvo zaujímavých udalostí. Zaujíma vás, na čo sa máte počas najbližších dní pripraviť? Prečítajte si týždenný horoskop pre všetky znamenia zverokruhu a nenechajte nič na náhodu.

Jarná výsadba zelene je v plnom prúde a v najbližších dňoch pribudne vo viacerých mestských častiach Košíc viac ako 360 stromov a takmer 2000 kríkov. Cieľom výsadby je zvýšenie podielu mestskej zelene a zlepšenie kvality životného prostredia v obytných zónach.

V mestskej časti Košice Západ začali s výmenou stožiarov verejného osvetlenia. Pôvodné stožiare budú meniť na uliciach Slobody a Ružínska. Ako informovalo mesto Košice, v najbližších dňoch budú vykonávané zemné práce a výkopy na nové stožiare na ulici Slobody.