O kreslo EUROPOSLANKYNE za SaS zabojujú vo voľbách aj dve VÝCHODNIARKY
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) predstavila svoju kandidátnu listinu pre blížiace sa voľby do Európskeho parlamentu. Na jej čele stojí predseda Richard Sulík. Za ním nasleduje už dnes známy europoslanec Eugen Jurzyca, čím SaS signalizuje svoj zámer pokračovať v aktívnej práci na európskej scéne.
POSLANCI A ŠTÁTNI TAJOMNÍCI
Tretie miesto na kandidátke patrí Vladimíre Marcinkovej, poslankyni Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR), pôvodom zo Spišského Hrhova, čo odzrkadľuje dôležitosť, ktorú strana pripisuje zastúpeniu žien v politike. Jana Bittó Cigániková, tiež poslankyňa NR SR, zaujíma na kandidátke miesto číslo štyri.
Karol Galek a Ján Oravec, obaja bývalí štátni tajomníci na ministerstve hospodárstva, sa umiestnili na piatom, resp. šiestom mieste, čo poukazuje na význam, ktorý SaS prikladá ekonomickým otázkam a odbornej kompetencii svojich kandidátov.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Výjazdové rokovanie vlády: Košičan Raši sa predviedol ako pravý GENTLEMAN
Siedme a ôsme miesto obsadili advokátka Simona Čerevková z Humenného a Slavomíra Henčeková, ktoré pridávajú kandidátke ďalšiu vrstvu odbornosti a zanietenosti mladých. Na deviatom a desiatom mieste nájdeme známe tváre SaS, Juraja Krúpu a Miroslava Žiaka.
Kandidátnu listinu uzatvárajú Katarína Surmíková Tatranská, Jana Somorovská, Ľudovít Paulis, Ladislav Kuna a Radka Wagingerová, ktorí sú dôkazom širokej palety odborníkov a aktivistov, ktorých SaS do eurovolieb nominovala.
ODBORNÍCI A DLHOROČNÍ SPOLUPRACOVNÍCI
Richard Sulík zdôrazňuje, že predstavená kandidátka je výsledkom dlhoročnej spolupráce a odbornej prípravy, čo by malo prispieť k silnej reprezentácii Slovenska v Európskom parlamente. Volebný program, ktorý SaS plánuje predstaviť, má odzrkadľovať rozsiahlejšie ambície strany v kontexte rastúceho významu Európskej únie v každodennom živote občanov.
PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Najnovší prieskum: Pellegrini by Korčoka porazil aj v DRUHOM KOLE
Voľby do Európskeho parlamentu, ktoré sa na Slovensku uskutočnia 8. júna, ponúkajú voličom príležitosť rozhodnúť o zložení 15-člennej delegácie na nadchádzajúce volebné obdobie. SaS vyzýva občanov, aby využili svoje volebné právo a podporili kandidátov, ktorí budú na európskej úrovni hájiť záujmy Slovenska. Kandidátne listiny je možné podávať do 10. marca.
Odporúčané články
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vo svojej tlačovej správe uviedla, že podporuje iniciatívu na odstránenie symbolov komunizmu, ako sú kosák a kladivo, z pamätníka Červenej armády na Námestí osloboditeľov v Košiciach. SaS zároveň uviedla, že slovenský právny poriadok označuje komunistický režim za zločinecký.
Kontroverzný presun slovenskej vojenskej techniky na Ukrajinu, vrátane systému protivzdušnej obrany S-300, vyvolal vlnu kritiky a podozrení. Na základe správy Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) a trestných oznámení bol zriadený špeciálny vyšetrovací tím s názvom DARCA, ktorý sa zameria na preverenie zákonnosti rozhodnutí predošlej vlády a ich vplyvu na bezpečnosť Slovenska.
Parlament schválil štátny rozpočet na rok 2025, ktorý bol pripravený v zložitých podmienkach. Súčasná vláda zdôrazňuje, že zdedený stav verejných financií patrí medzi najhoršie v Európskej únii. Preto považuje prijatie rozpočtu za kľúčový krok v stabilizácii krajiny a zabránení potenciálnemu ekonomickému kolapsu.