Obchodné reťazce umožnili seniorom prednostné nakupovanie
V súvislosti s epidémiou nákazy COVID-19 sa dva z najväčších obchodných reťazcov rozhodli výjsť v ústrety najohrozenejšej skupine obyvateľstva a upravili otváracie hodiny.
Obchodné siete s potravinami Lidl a Kaufland umožňujú seniorom prednostné nakupovanie, a to v skorých popoludňajších hodinách. Informácie potvrdili hovorcovia oboch obchodných reťazcov.
[ad][/ad]Každý deň pre všetky predajne
Podľa Tomáša Bezáka, vedúceho úseku komunikácie Lidl, sú seniori najohrozenejšou skupinou z pohľadu šírenia nového koronavírusu. „Rozhodli sme sa preto, že v čase od 13.00 do 14.30 hod. umožníme prednostné nakupovanie práve im. Toto odporúčanie platí každý deň a pre všetkých našich 142 predajní na Slovensku,“ spresnil Bezák.
Pre tento čas sa reťazec Lidl podľa neho rozhodol na základe posledných dní. „Aktuálny vývoj ukazuje, že práve medzi jednou a pol treťou je v našich predajniach najmenšia frekvencia nakupujúcich. Dopoludnia by sme nedokázali dosiahnuť, aby si prednostne mohli nakúpiť práve seniori,“ zdôvodnil.
„Nie je v našich silách zabezpečiť dodržiavanie tohto odporúčania, preto prosíme všetkých nakupujúcich o pochopenie a ohľaduplnosť. Od každého jedného z nás totiž závisí, ako sa situácia bude ďalej vyvíjať a je našou zodpovednosťou chrániť seba aj tých najzraniteľnejších,“ dodal hovorca Lidl.
Prosia o ohľaduplnosť
Aj Kaufland odporúča seniorov uprednostniť v skorých popoludňajších hodinách pri nákupe potravín. Informáciu potvrdila hovorkyňa reťazca Lucia Langová.
„Pre ochranu tej najohrozenejšej skupiny zákazníkov sme sa rozhodli na našich predajniach zaviesť nákupne hodiny pre seniorov. Každý deň medzi 13.00 a 14.30 hod. sú naše predajne určené hlavne pre nich. Nie je v našich silách zabezpečiť dodržiavanie tohto opatrenia, preto prosíme zákazníkov, aby boli ohľaduplní a naplánovali si svoje nákupy na iný čas. Ďakujeme,“ dodala Langová.
V Českej republike zaviedli prednostné nakupovanie v predajniach potravín pre ľudí nad 65 rokov, a to od 10.00 do 12.00 hod. oficiálne.
Čítajte aj:
- NCZI spustilo interaktívnu mapu údajov o koronavíruse na Slovensku
- Na Severe zásobí seniorov mestská časť. Chce ich chrániť pred koronavírusom
- Košice pýtajú rady od čínskeho Wuhanu, hovorí sa o úplnom odstavení MHD
Odporúčané články
Koncom augusta schválili poslanci mestského zastupiteľstva poskytnutie dotácií v celkovej výške 50 000 eur pre občianske združenia (OZ), ktoré zabezpečujú starostlivosť o nechcené túlavé a týrané spoločenské zvieratá, ich veterinárne ošetrenie ako aj ďalšie činnosti smerujúce k adopčnému procesu.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
V Košiciach v pondelok 18. novembra zahorela Slovenská kultúrna pochodeň. Išlo o druhé mesto, ktoré v rámci svojej púte navštívila. Predtým bola v Humennom, štafetový protest pokračuje v utorok v Prešove.