Ako NKÚ MANIPULUJE DÁTA? Zdrojový kód potvrdil, že VÝSLEDKY NKÚ SÚ VOPRED NAPÍSANÉ!
ANALÝZA
AUDIO

Ako NKÚ MANIPULUJE DÁTA? Zdrojový kód potvrdil, že VÝSLEDKY NKÚ SÚ VOPRED NAPÍSANÉ!

Analýza potvrdila ako štátny úrad manipuluje dáta pri ich zbere. Zdrojový kód dotazníkov NKÚ priamo dokazuje, že výsledky auditu sú vopred napísané!

Obmedzenie na Hlinkovej odstránia do nedele

Veľká jama na moste ponad Hornád na Hlinkovej ulici spomaľovala dopravu v smere z Furče a Sídliska Ťahanovce celé týždne. Do nedele by však mali obmedzenia zmiznúť. Pre dieru na ceste bola pôvodne dvojsmerná premávka presmerovaná len do jedného jazdného pruhu. Na frekventovanej ceste vznikali najmä počas dopravných špičiek dlhé kolóny. Dlho by však už

KOŠICE:DNES
FILIP GULDAN
22. 6. 2017
Video thumbnail
Prehrať video

Veľká jama na moste ponad Hornád na Hlinkovej ulici spomaľovala dopravu v smere z Furče a Sídliska Ťahanovce celé týždne. Do nedele by však mali obmedzenia zmiznúť.

Pre dieru na ceste bola pôvodne dvojsmerná premávka presmerovaná len do jedného jazdného pruhu. Na frekventovanej ceste vznikali najmä počas dopravných špičiek dlhé kolóny. Dlho by však už trvať nemali. Hrdzavé kusy kovu v mostnom telese nahradili nové a jama je aj zabetónovaná. 

Keď tuhne betón…

„Časť mostného uzáveru bola vymenená, v pondelok a utorok ju už ukotvili a zabetónovali. Po vytuhnutí betónu bude opravovaná časť zaliata pružnou zálievkou a následne ju zaasfaltujú. Termín ukončenia prác predpokladáme v prípade priaznivého počasia do piatka, najneskôr do nedele,“ informoval nás šéf komunikačného referátu košického magistrátu Jozef Marko. Hneď potom by mali odstrániť súčasné obmedzenia v premávke.

V opravách musia pokračovať

Oprava však zatiaľ nie je definitívna a dopravné obmedzenia sa na most na Hlinkovej vrátia. Ako totiž ukázala analýza statika spred niekoľkých týždňov, poškodenie je vážnejšie, ako pôvodne vyzeralo a v opravách sa musí pokračovať. 

„V súčasnosti je riešený len jeden jazdný pruh. Po jeho oprave sa ráta s opravou mostných uzáverov v celej šírke komunikácie mosta. To plánujeme až začiatkom prázdnin, keď je predpoklad menšieho počtu vozidiel, a teda i dopadov na verejnosť,“ hovorí J. Marko.

foto: Veronika Janušková

Najnovšie články

Súvisiace články