Od 15. februára sa spúšťa registrácia na očkovanie vakcínou od spoločnosti Novavax

Ministerstvo zdravotníctva SR spúšťa od utorka 15. februára registráciu na očkovanie vakcínou Nuvaxovid od spoločnosti Novavax.
Ako informoval rezort, vakcína bude určená pre prvé, ako aj posilňujúce dávky. Automatické plánovanie druhých dávok bude stanovené najskôr na 21. deň po aplikovaní prvej dávky. Prihlásiť sa budú môcť osoby staršie ako 18 rokov. Celkovo má Slovensko zakontrahovaných 600-tisíc dávok tejto vakcíny.
Zdroj: (SITA, gko;zol)
Odporúčané články

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky Igor ŠIMKO (HLAS – SD) a Andrej SITKÁR (SMER – SSD) vystúpili na verejnej diskusii týkajúcej sa budúcnosti Košíc a menšieho počtu mestských častí ako je to dnes. Diskusiu zorganizovala Katedra politológie Filozofickej fakulty UPJŠ a OZ Res Publica s účasťou viac ako 80 ľudí z celého politického spektra aj akademickej obce, či starostov. Predstavili svoj model 6 mestských častí a zároveň zmeny v Zákone o meste Košice, ktoré majú previezť 2.najväčšie mesto touto transformáciou samosprávy a ušetrením miliónov EUR Košičanov. Tie sa môžu investovať práve do hmatateľných služieb obyvateľom. Rozhodnutie je potrebné prijať do októbra 2025, keďže zmeny územnej povahy môžu byť prijaté do 1 roka pred konaním nasledujúcich volieb.

Pred obchodným centrom Aupark sa počas troch dní konajú jarné záhradnícke trhy. Návštevníci možu trh navštíviť denne od 10.00 do 18.00 hod., v sobotu do 15.00 hod.

Od utorka 1. apríla 2025 dochádza k zmene cestovného poriadku na autobusovej linke 28.