Odštartovalo podujatie Kvapka krvi pre detskú onkológiu a všetky choré deti. Pomôcť môžete aj vy
Dnes (1. 6.) odštartoval v Košiciach 15. ročník podujatia Kvapka krvi pre detskú onkológiu. Podujatie sa symbolicky začalo práve v Deň detí. Túto akciu odštartovali prvými odbermi krajskí košickí policajti. Viac informácií o tom, ako sa môžete zapojiť aj vy a spraviť dobrý skutok, nájdete v článku.
Kvapka krvi pre detskú onkológiu sa koná už 15-krát. Darovaním krvi môžete pomôcť detičkám na onkológii či iným pacientom, ktorí túto vzácnu tekutinu potrebujú. Najväčšími odberateľmi vzácnej tekutiny v DFN Košice sú Oddelenie onkológie a hematológie (ODOH) a Klinika pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny. „Onkologickí pacienti potrebujú počas náročnej liečby pravidelnú hemoterapiu, pretože ich krvotvorba je oslabená ochorením, s ktorým bojujú a tiež náročnou onkologickou liečbou,“ vysvetľuje primárka ODOH DFN Košice MUDr. Viktória Halušková.
„Kvapka pre detskú onkológiu a všetky choré deti je jedinečná na celom Slovensku, veľmi nám pomáha oslovovať darcov krvi, aby prispeli svojou kvapkou zachrániť život pacientom, tým, ktorí to najviac potrebujú. Ďakujeme Detskej fakultnej nemocnici Košice za úžasnú spoluprácu,“ konštatuje MUDr. Jitka Mačalová, primárka košického Odberového a spracovateľského centra Národnej transfúznej služby SR.
>>>VIAC FOTO V GALÉRII<<<
Zdroj: dfnkosice.sk, jl
Galéria
Odporúčané články
Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred snežením, ktorá pre metropolu východu platí od štvrtka 23:00 až do piatkového poludnia. Slovenský hydrometeorologický ústav predpovedá, že v Košiciach môže napadnúť 5 až 15 centimetrov snehu. Na základe tejto predpovede je zimná údržba mesta pripravená na prvý zásah v tejto sezóne.
Vo štvrtok 7. novembra 2024 sa uzavrela tohtoročná sezóna v Komunitnej záhrade Denného centra na Laboreckej ulici v Košiciach. Nadšenci záhradníctva sa zhromaždili, aby vykonali posledné práce na zazimovanie záhrady.
S príchodom vykurovacej sezóny rastie aj počet požiarov v bytových a rodinných domoch, ako ukazujú štatistiky Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Príčinou je častokrát nepozornosť alebo nedostatočná údržba vykurovacích zariadení, čo v dôsledku vedie k vzniku požiarov s rizikom pre životy a majetok.