„Okrádajú nás plynári“ znie nový HOAX šíriaci sa internetom
Polícia sa na svojich stránkach venovala doteraz dezinformáciám o pandémii, ktoré boli prednedávnom vystriedané nepravdami o takzvanom svietiplyne. Niektoré statusy sa na sociálnych sieťach stanú populárnymi aj napriek tomu, že sú nepravdivé.
„Takto nás okrádajú plynári pri odbere plynu. Jeden deň sa voda prevarí za 5 minút a druhý deň za 15 minút. Lebo miesto plynu nám dodávajú svietiplyn s výhrevnosťou 33 percent a zbytok dvakrát viac ide do vreciek distribútorom. Toto si necháme Slováci. Asi hej, však sme vo všetkom jednotní, hlavne tí, ktorí žijú z 350 eurového dôchodku,“ odznieva v statuse, ktorý má vyše 2,5 tisíc zdieľaní.
Stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR sa dlhodobo venuje vyvráteniu akýkoľvek hoaxov. Medzi jeden z nich patrí práve tento o svietiplyne, ktorý sa podľa dostupných údajov nevyrába už 45 rokov. Polícia prenechala vysvetlenie vzniknutého problému na SPP. Tí neevidujú žiadne odchýlky v kvalite a práve naopak upozorňujú, že červeno oranžový plameň spravidla súvisí s nesprávnou funkciou spotrebiča.
„Kvalita zemného plynu, ktorý vstupuje do distribučnej siete a ktorým sú zásobovaní koncoví odberatelia je kontinuálne meraná tzv. určenými meradlami na vstupných bodoch do distribučnej siete a vyhodnocovaná na dennej báze,“ uvádza v reakcii SPP.
(VT)
Odporúčané články
V piatok 15. novembra sa centrum Košíc zaplnilo dobrosrdečnými ľuďmi, ktorí prišli podporiť dobročinnú akciu inšpirovanú odkazom svätej Alžbety Uhorskej. Táto šľachetná žena, známa svojou neúnavnou pomocou chudobným, opusteným a chorým, sa už päť rokov teší titulu patrónky mesta Košice. Celá akcia sa niesla v znamení charity a solidarity.
Rodičia s deťmi sa môžu tešiť na zábavný program plný humoru a kúziel.
Mesto Košice spustilo výzvu na podporu odídencov z Ukrajiny, ktorí bývajú v Košiciach. Ide o jednorazovú pomoc vo výške 500 eur na ubytovanie pre odídencov, ktorí spĺňajú kritéria. Na jednorazový príspevok nie je právny nárok.