Okupanti sa zameriavajú na obytné štvrte a sklady s palivom
Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl vo svojej najnovšej správe uvádza, že ruské sily pokračujú v raketových útokoch na obytné štvrte po celej krajine, pričom sa zameriavajú na sklady paliva v snahe „skomplikovať logistiku“ a „vytvoriť podmienky pre humanitárnu krízu“. Referuje o tom spravodajský web BBC.
V ostatných dňoch boli podľa Ukrajincov zasiahnuté sklady paliva vo viacerých mestách – v Kyjeve, Ľvove, Rivnom, Žytomyre či Lucku. Ukrajinská armáda tiež tvrdí, že ruské jednotky terorizujú miestne obyvateľstvo v Kyjeve, Záporoží, Chersone a Charkove rabovaním, únosmi a držaním civilistov ako rukojemníkov.
BBC nemôže overiť niektoré z týchto tvrdení, no táto televízia predtým uviedla, že v oblastiach kontrolovaných Ruskom nastalo viacero prípadov zadržania a zmiznutia ukrajinských civilistov vrátane detí.
Zdroj: (SITA, hb;bn)
Odporúčané články
Stavebné práce na modernizácii električkovej trate v Košiciach pokračujú v niekoľkých častiach projektu súčasne. Mesto informovalo, že aktuálne prebieha budovanie nových koľajových zvrškov v obratisku, rekonštrukcia mosta ponad železničnú trať aj úprava mosta ponad Myslavský potok.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok vyhlásil, že Kyjev nemá žiadne zákonné ani morálne právo odstúpiť svoje územie Rusku v rámci akejkoľvek dohody zameranej na ukončenie takmer štyri roky trvajúcej vojny s Ruskom.
Požiar zo začiatku novembra, ktorý v Mašličkove pripravil o život dve deti, opäť nastolil otázku riešenia nelegálnych osád. Za Luníkom IX ostalo ďalších 56 chatrčí a býva tam okolo 300 ľudí. O riešení situácie sme sa rozprávali so starostom MČ Luník IX, Marcelom Šaňom. V rozhovore približujeme projekt prestupného bývania.