OĽaNO sa ide spájať, zmenia aj svoj názov
Hnutie OĽaNO sa pred nadchádzajúcimi voľbami bude spájať s inými politickými subjektmi a už v pondelok 22. mája požiada na Ministerstve vnútra SR o zmenu názvu. Povedal to na dnešnom (21. 5.) brífingu šéf hnutia Igor Matovič. Nespresnil však, s kým sa hnutie plánuje spájať.
„Rokujeme s Kresťanskou úniou, so stranou NOVA, ktorú zakladal Daniel Lipšic, a takisto rokujeme aj so stranou Za ľudí,” povedal Matovič. Zároveň vyzval menšie opozičné strany, ktorým hrozí, že neprekročia päťpercentnú hranicu potrebnú na vstup do parlamentu, aby spolu rokovali. Inak podľa neho hrozí, že prepadnú tri až štyri strany so ziskom okolo štyroch percent hlasov.
„Všetky strany, ktoré sú pod piatimi percentami, by sa mali správať zodpovedne,” povedal Matovič. Inak podľa neho hrozí, že Smer a jeho spojenci dosiahnu ústavnú väčšinu a zmenia spôsob voľby prezidenta. „V prípade, ak prepadnú ich hlasy, tak nie Fico si zabezpečí ústavnú väčšinu, ale oni mu zabezpečia ústavnú väčšinu,” dodal Matovič.
Zdroj: SITA (sa)
Odporúčané články
Dosluhujúci americký prezident Joe Biden v nedeľu po intenzívnom lobovaní ukrajinských predstaviteľov schválil Ukrajine použitie rakiet dlhého doletu na útoky na ruské územie. Na toto rozhodnutie reagoval predseda vlády Robert Fico, ktorý nesúhlasí s Bidenovým rozhodnutím. Bez odozvy neostal ani Kremeľ.
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vo svojej tlačovej správe uviedla, že podporuje iniciatívu na odstránenie symbolov komunizmu, ako sú kosák a kladivo, z pamätníka Červenej armády na Námestí osloboditeľov v Košiciach. SaS zároveň uviedla, že slovenský právny poriadok označuje komunistický režim za zločinecký.
Poslanci Národnej rady SR vo štvrtok večer odsúdili správanie bývalého prezidenta Andreja Kisku, ktorého právoplatne odsúdil Krajský súd v Prešove z trestného činu daňového podvodu. Návrh na uznesenie, ktoré kritizuje Kiskovu finančnú manipuláciu v súvislosti s prezidentskou kampaňou z roku 2014, podporilo viac ako 60 poslancov koalície. Zo 130 hlasujúcich za uznesenie zahlasovalo 77 zákonodarcov, vrátane trojice odídencov zo Slovenskej národnej strany pod vedením Rudolfa Huliaka. Proti sa postavilo 53 poslancov.