Opitý slovenský fanúšik nechcel odísť zo Steel Arény
Nezaznamenali sme žiadny incident, ktorý by narušil alebo obmedzil priebeh hokejových zápasov, hlásila po dvoch dňoch šampionátu košická polícia.
V jednom prípade ale musela zasahovať. V prvý deň majstrovstiev po skončení zápasu Slovensko – USA jeden z fanúšikov neposlúchol výzvy usporiadateľov na opustenie Steel Arény. Organizátori preto požiadali o pomoc policajný zbor.
Muž bol slovenskej štátnej príslušnosti. Aj keď úvodné stretnutie skončilo pre našich reprezentantov víťazne, fanúšik nereagoval ani na výzvy policajtov. „Počas služobného zákroku kládol aktívny odpor, preto policajti využili oprávnenie použiť donucovacie prostriedky,“ povedala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.
Fanúšika umiestnili do cely policajného zaistenia. O obvinení polícia neinformovala, zrejme bude udalosť posudzovať ako priestupok. Pri dychovej skúške ale mužovi zistili vyše dve promile alkoholu.

Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) začne od stredy (15. 4.) s jarným čistením električkových tratí.
Košice zažívajú ďalšie hromadné prepúšťanie v segmente informačných technológií. Spoločnosť ABB Solutions Slovakia plánuje zrušiť viac ako 60 pracovných miest zo svojho vyše 100-členného lokálneho tímu. Krok prichádza v čase, keď okliešťovanie kapacít ohlásili aj iné nadnárodné spoločnosti pôsobiace v regióne.
Košická mestská časť (MČ) Luník IX v pondelok oficiálne odovzdala stavenisko zhotoviteľovi štyroch bytových domov. Pri tejto príležitosti slávnostne poklepali základný kameň stavby. Dokopy 48 nájomných bytov má byť súčasťou takzvaného prestupného bývania. Pre TASR to uviedol starosta Marcel Šaňa.