Opitý výtržník demoloval autobus: Chcel zaútočiť aj na vodiča
Len 20-ročný Ľudovít z okresu Košice – okolie nezabudne na stredajší večer. Podľa informácií z polície totiž opitý poriadne vystrájal na konečnej zastávke MHD na Lingove.
Dokonca tak, že s obvinením z prečinov výtržníctva a poškodzovania cudzej veci poputuje v rámci superrýchleho konania pred sudcu.
“Mladík opakovane kopal a udieral päsťami do kabíny vodiča autobusu. Snažil sa ju otvoriť a vodiča fyzicky napadnúť. Vulgárne mu nadával a kopal do zariadenia na označovanie lístkov. Keď z autobusu vychádzal, chcel odlomiť predné spätné zrkadlo, kopal do autobusu aj z vonkajšej strany a napokon hodil dlažobnú kocku do čelného skla,” opisuje vystrájanie opitého Ľudovíta košický policajný hovorca Alexander Szabó.
Mladíka zadržali policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktorí ho odviezli vytriezvieť do policajnej cely. Podľa odhadu dopravcov spôsobil na autobuse škodu za vyše 630 eur.
Foto: Ivan Fleischer
Odporúčané články
Košice zažívajú ďalšie hromadné prepúšťanie v segmente informačných technológií. Spoločnosť ABB Solutions Slovakia plánuje zrušiť viac ako 60 pracovných miest zo svojho vyše 100-členného lokálneho tímu. Krok prichádza v čase, keď okliešťovanie kapacít ohlásili aj iné nadnárodné spoločnosti pôsobiace v regióne.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Hneď po Veľkej noci sa v utorok 7. apríla začne s dlhoočakávanom rekonštrukciou križovatky Kostolianska cesta – Národná trieda (Vodárenská ulica) – Podhradová pri Crow aréne. Jej súčasné podoba svojimi stavebno-technickými parametrami už dlhé roky nespĺňa požiadavky motoristov na bezpečnú a plynulú cestnú premávku.