Ornitológovia pri odchyte označili krúžkami 254 vtákov (FOTO)
Ornitológovia z ornitologického stacionára v Drienovci (okres Košice-okolie) pri odchyte vtákov označili krúžkami 254 jedincov. Ochranári využili pre odchyt obdobie migrácie a hniezdenia. Informovala o tom Slovenská ornitologická spoločnosť BirdLife Slovensko a Ornitologický stacionár Drienovec na sociálnej sieti.
Práve obdobie migrácie a začiatok hniezdnej sezóny je vhodný pre sčítavanie a mapovanie vtáctva. Rovnako vykonávajú ornitológovia aj pravidelný a systematický odchyt vtáctva, ktorý je dôležitý pre zistenie trendov početnosti, ale aj iných populačných charakteristík. Účastníci systematického odchytu na ornitologickom stacionári získali aj dôležité záznamy.
>>>VIAC FOTOGRAFIÍ NÁJDETE V GALÉRII<<<
Odchytili a označili krúžkami slovenskej krúžkovateľskej centrály 20 druhov. Medzi menej početnými druhmi odchytených vtákov boli králik ohnivohlavý, mlynárka dlhochvostá, sojka, močiarnička tichá, sýkorka belasá, sýkorka veľká, sýkorka hôrna, kolibkárik spevavý, chriašteľ vodný, králik zlatohlavý, pŕhľaviar čiernohlavý. Najpočetnejšími boli červienka obyčajná, kolibkárik čipčavý, penica čiernohlavá, vrchárka modrá, pinka obyčajná, oriešok obyčajný, drozd čierny, drozd plavý a traschvost biely.
Zdroj: (SITA, kh;bfe)
Odporúčané články
Na Verejnom cintoríne v Košiciach prebehla obnova centrálneho kríža, ktorý sa od svojho postavenia v roku 1898 stal významným symbolom viery, nádeje a večnosti.
Návštevníci verejného cintorína sa počas sviatkov Všetkých svätých a Dušičiek môžu tešiť na nové estetické úpravy, ktoré toto najväčšie pietne miesto na Slovensku dôstojne obohatili.
Od dnešného dňa platí na území Tatranského národného parku (TANAP) sezónna uzávera, potrvá do 30. apríla. Jej hlavným dôvodom je ochrana prírodného prostredia, fauny a flóry, najmä však chránených živočíchov.