Pápež František prijme Zuzanu Čaputovú vo Vatikáne
Prezidentka Zuzana Čaputová absolvuje na budúci týždeň audienciu u pápeža Františka. Ako informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec, na návštevu Svätej stolice odcestuje sobotu 10. decembra.
Počas tejto návštevy sa prezidentka stretne s pápežom Františkom a absolvuje aj rokovanie so štátnym sekretárom Svätej stolice Pietrom Parolinom. O presnom programe a zložení delegácie bude prezidentská kancelária verejnosť včas informovať.
Zdroj: SITA, kh, kv
Odporúčané články
Mestskí poslanci na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva schválili Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) mesta Košice o výkone správy verejného osvetlenia a cestnej svetelnej signalizácie. Definuje povinnosti stavebníkov a ďalších osôb, ktoré svojou činnosťou zasahujú do funkčnosti verejného osvetlenia alebo cestnej svetelnej signalizácie vo vlastníctve a správe mesta.
Ako prepravca informoval na sociálnej sieti, od soboty 13. decembra prestane autobusová linka 34 zachádzať na zastávku OC Optima – dolný vstup.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v piatok po prvý raz vo svojej histórii zverejnila smernice zamerané na zlepšenie prevencie, diagnostiky a liečby neplodnosti, ktorá postihuje milióny ľudí na celom svete.